szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Különösen akkor, ha tömörített fájlokba archiváltunk dolgokat és úgy írtuk ki azokat a lemezekre, hiszen akkor még...

Különösen akkor, ha tömörített fájlokba archiváltunk dolgokat és úgy írtuk ki azokat a lemezekre, hiszen akkor még ezeket is egyenként át kell néznünk.
A megoldást egy jól használható lemezkatalógus szoftver jelentheti, amely böngészhető és kereshető adatbázist készít lemezeinkről (beleértve a tömörített állományok tartalmát is), hogy azután a lemezek meghajtóba helyezése nélkül is keresgélhessünk azokon. Ha megtaláltuk a keresett anyagot, akkor persze már be kell tennünk az eredeti lemezt is, hogy hozzáférjünk, de a keresés menetét így is rendkívül meggyorsítja és egyszerűsíti ez az eljárás.

Nem szép, de gyors és praktikus

Erre a célra rengeteg fizetős alkalmazást találunk, amelyek valóban minden szempontból profin megoldják a feladatot, de akkor sem kell elkeserednünk, ha nem kívánunk fizetni egy ilyen szoftverért. Akadnak ugyanis nagyszerű ingyenes megoldások is.
Az egyik ilyen a Disk Explorer Professional 3, amely, leszámítva, hogy kicsit csúnyácska, minden egyéb szempontból tökéletes választás.
A program rengeteg opciót kínál fel, így a profik a végletekig testre szabhatják a működését, de a kezdők számára is gond nélkül használható az alapértelmezett beállításokkal.
A Disk Explorer Professional akár két kattintással is képes katalógust készíteni egy-egy lemezről, ráadásul még egy sok apró fájlt tartalmazó DVD esetében is emberi időben végez a dolgával. Természetesen belenéz a tömörített állományokba is, és azok tartalmát később is elérhetővé teszi a katalógusban, a képfájlok esetében pedig nézőképet is ment, így vizuálisan is válogathatunk a gyűjteményben, anélkül, hogy ezért be kellene tennünk a lemezeket.

Különféle szempontok alapján szűrhetünk

Minden mappához fűzhetünk megjegyzéseket, ami később tovább egyszerűsíti a visszakeresést, de ha ezt elhanyagoljuk, akkor is elég összetett szempontok szerint tudunk szűrni ahhoz, hogy gyorsan rátaláljunk a keresett állományokra. Tovább egyszerűsíthetjük a dolgunkat, ha osztályozzuk a fájlokat, így ugyanis az osztályzatok alapján is keresgélhetünk később.
Minden keresés menthető, így később egy mozdulattal visszatölthetjük az összes elvégzett beállítást, hogy azok alapján keressünk újra.
A program az MP3 hangfájlok TAG információit is elmenti és kereshetővé teszi, de az MP4-es fájlokkal már hadilábon áll ebből a szempontból, és audio CD-k esetén is borzalmasan faramuci a CDDB adatbázis használata.
Nemcsak CD-k és DVD-k, hanem akár tetszőleges mappák, külső adattárolók (például USB-s merevlemezek, memóriakártyák), sőt,FTP szerverek tartalmát is beépíthetjük a katalógusunkba, hogy a későbbiekben gyorsan és egyszerűen kereshessük vissza ezek tartalmát.
Mindent egybevetve, a Disk Explorer Professional 3 egy kifejezetten kényelmesen használható és gyors kis program. Ha valakinek mégsem teteszene, kipróbálhatja a korábban bemutatott és szintén ingyenes Visual CD-t is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!