szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A legjobb úton van a tavasz: elkezdődött a cseresznyevirágzás Tokióban.

 

Wikipedia

A japán meteorológiai szolgálat hétfőn jelentette be, hogy a fővárosban virágot bontottak a cseresznyefák, ami a természet ébredésének évszázadok óta hagyományos jele a szigetországban.

Ilyenkor a japánok csapatostul vonulnak ki a parkokba, elüldögélnek a virágzó fakoronák alatt, amelyek egy hét alatt hullajtják el rózsaszín szirmaikat. Az ország nemzeti jelképeként tisztelt "szakura" fák körül piknikeket rendeznek és áldomást isznak.

A virágzást egyébként hivatalosan teszik közzé, országszerte vannak olyan kiemelt fák, amelyeket szorgalmasan figyelnek, és ha legalább öt-hat virágot számlálnak rajtuk, abban a körzetben már be lehet jelenteni a cseresznyevirágzás kezdetét.

AP

Ha pedig a virágok 80 százaléka kinyílt egy vidéken, azt "virágba borultnak" tekintik.

Idén Tokióban a tavalyihoz képest egy nappal később kezdődött a szezon, ám a történelmi átlaghoz képest hat nappal hamarabb, amit sokan a globális felmelegedés jelének vélnek.

Japán melegebb szigetén, Okinaván a cseresznyefák már december végén virágba borulnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

A "vén óriás" feltámadásáért imádkoznak Japánban

Japánok nemzedékei és külföldi turisták milliói néztek rá csodálattal és mély tisztelettel, de a vén óriás most halott: a 30 méter magas, mintegy 1000 éves és 6,8 méter kerületű páfrányfenyőt (Ginkgo biloba), amely az ősi Kamakura város jelképének tartott sintoszentélyben állt, ledöntötte egy vihar.

MTI Világ

Erős földrengés Japánban, Tokióban is érezték

Erős, a Richter-skála szerint - az első adatok szerint - 6,6-os földrengés rázta meg vasárnap Japán északi részét, az onnan 240 kilométerre délre fekvő Tokióban is számos épület megremegett.