szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Lássuk kedvenc darabjainkat, azokat, amelyek ilyen-olyan módon megragadták a fantáziánkat! Polarclock.

 Lássuk kedvenc darabjainkat, azokat, amelyek ilyen-olyan módon megragadták a fantáziánkat!

Polarclock. A Polarclock egy elegáns óra és naptár egyben – ettől még nem lenne sem érdekes, sem izgalmas, a kivitelezés azonban annyira látványos és egyedi, hogy mindenképpen megéri egy pillantást vetni rá. Ráadásul ha Startrek rajongók vagyunk, akkor kötelező használni, mivel a grafikai felület erősen hasonlít az Enterprise-on található gépek kijelzőjén látható ketyerékre. Huszonnyolc nyelven elérhető, és a végletekig testre szabható, így kis türelemmel olyan „polár órát” barkácsolunk belőle, amilyet csak akarunk. Macintosh- (Dashboard is), Windows- és iPhone-verzió is van belőle.

Twingly. Ez a képernyővédő a világon található blogokon zajló aktivitást mutatja valós időben, a hozzávaló RSS-ekkel és tartalommal együtt. Ez így leírva elég furcsának hangzik, működés közben azonban egyértelmű, és főleg nagyon látványos!

 

Uniqlock. A japánok furcsák és érdekesek. Nem véletlen, hogy szinte mindenben különböznek tőlünk – teljesen más filmek, más játékok (de mennyire más játékok… ), európai szemmel érthetetlen képregények és rajzfilmek (előre is elnézést kérek a manga/hentai/anime rajongóktól ezért a kijelentésért) és… teljesen más képernyővédők! Legjobb példa erre az Uniqlock nevű képernyővédő, amelyen csinos japán hölgyek táncikálnak (mielőtt bárki megörülne, tegyük hozzá, hogy ruhában). Mindenféle hátterek, és különböző hölgyek különböző öltözékekben – hogy mi lehet a screensaver eredeti célja, arra nem sikerült rájönni, (valószínűleg reklám) lehet, hogy nincs is neki. Ha azonban egy „nagyon furcsa” képernyővédőt akarunk a gépünkre, akkor tökéletes választás!

MappedUp. A Mapped UP a világ egyetlen megunhatatlan képernyővédője, mivel rólunk, illetve az egész világról szó. Kis zöld bogyókkal reprezentál egy világtérképen különböző adatokat, amelyeket RSS feedekből szedeget ki, innen-onnan, és mindezt valós időben. Így tudhatjuk meg egy-egy képernyővédő szekció alatt, hogy a bulgáriai borok egy kicsivel megint népszerűbbek lettek Kínában 5 perc 34 másodperccel ezelőtt, vagy hogy Ausztrália 170 új állampolgárral gyarapodott az utóbbi órákban. 

Digg. A „diggelés” egy jó  felhasználási módja a képernyővédőnek, megkímél minket pár kattintástól, és egyfajta információs központot készít a gépből. A Digg Labs jóvoltából több különböző „diggelő” képernyővédőt is letölthetünk. 

Geocodearth. Ez a képernyővédő még csak béta állapotban leledzik, de máris nagyon látványos és különleges. Twitter, Flickr, Facebook és egyéb tweeteket és képeket helyez el nekünk valós időben, egyfajta vegyítése a közösségi oldalaknak és a képernyővédőnek. 

UniveRSS. Egy interaktív, szintén háromdimenziós (napjainkban ez már alapkövetelmény) képernyővédő, Vistára. Az UniveRSS térhatású galaktikus térképet kreál kedvenc RSS feedjeinkből, ahol RSS könyvtárunk mappáit egy-egy galaxis, az információkat pedig csillagok (jelen esetben kockák, rajtuk az oldal logójával) jelképezik. A kockák mérete és pozíciója attól függ, hogy mennyi feedet olvastunk már el a szóban forgó oldalról. Ez így körbeírva egy kicsit ködösen hangzik, működés közben azonban látványos és egyértelmű, kár, hogy nincsen Mac-verzió.

Grid. Valószínűleg a világ legelvontabb és legkockább képernyővédője, csak geekeknek és rendszergazdáknak ajánlott. Nekik viszont kötelező.

Electricsheep. Nem véletlen az elektromos bárány elnevezés. Aki ismeri a klasszikus alapművet az tudja, hogy néhányan elektromos bárányokról álmodnak – ez a képernyővédő ugyanis a közösség által jön létre, egészen pontosan a világon több százezer felhasználó gépe állítja elő, miközben a felhasználó gépe alszik.

A dolog lényege: a képernyővédőt bármilyen gépre (Mac, Windows) installálva, amikor a gép „elalszik” (azaz bekapcsol a képernyővédő), elkezd kommunikálni a világ többi részén telepített Electricsheeppel. A kommunikáció függvények formájában történik, amelyeket aztán látványos grafikára konvertál a szoftver, így láthatjuk, hogy a sok ezer gép mit „álmodik”. 

BSOD. Kékhalál képernyővédő. A neve magáért beszél, a használata csak hozzáértő közösségben/irodai környezetben ajánlott, elkerülendő, hogy valamely jó szándékú kolléga a screensavert látván, izomból nyomjon nekünk egy Reset gombot.


 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!