szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

PolarclockA Polarclock egy elegáns óra és naptár egyben – ettől még nem lenne sem érdekes, sem izgalmas, a kivitelezés...

Polarclock
A Polarclock egy elegáns óra és naptár egyben – ettől még nem lenne sem érdekes, sem izgalmas, a kivitelezés azonban annyira látványos és egyedi, hogy mindenképpen megéri egy pillantást vetni rá. Ráadásul ha Startrek rajongók vagyunk, akkor kötelező használni, mivel a grafikai felület erősen hasonlít az Enterprise-on található gépek kijelzőjén látható ketyerékre. Huszonnyolc nyelven elérhető, és a végletekig testre szabható, így kis türelemmel olyan „polár órát” barkácsolunk belőle, amilyet csak akarunk. Macintosh- (Dashboard is), Windows- és iPhone-verzió is van belőle.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

Yoono
A Yoono alapképernyője gyakorlatilag úgy néz ki, mintha egy megszokott chat-alkalmazást használnánk. Egy vékonyka ablak, benne az ismerősök üzeneteivel.
Ennek ellenére a Yoono elég összetett tartalmat nyújt, hiszen a segítségével egy listában látjuk (jól elkülöníthető megjelenítéssel) Facebook, Twitter, MySpace, LinkedIn, FriendFeed, Flickr, AIM, Live Messenger, Yahoo Messenger és Google Talk üzeneteinket. Sőt, akár egyszerre is tudunk üzenetet küldeni több ilyen szolgáltatásra, illetve állapot információnkat is automatikusan frissíthetjük mindegyiken.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

RIOT
A program elsődleges feladata a képtömörítés megfelelő kiválasztásához nyújtott segítség. A megnyitott képpel végzett minden módosításról azonnali nézőképet kapunk. Így rögtön látjuk, milyen hatással van egy fotóra, ha erősebbre vesszük a JPEG tömörítést, vagy változtatunk a különféle GIF vagy PNG palettákon, algoritmusokon. Érdekesség, hogy akár egy adott méretre is tömöríthetünk a Compress to size gombra kattintva, majd megadva a célméretet. Természetesen ekkor is kapunk nézőképet az eredményről, így eldönthetjük, hogy megéri-e ragaszkodnunk mondjuk egy nagyon kis fájlmérethez.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

GMapCatcher
Bár a mobilinternet világában azért ez már technikailag nem jelent akadályt, de azért még mindig akadnak, akik nem rendelkeznek ilyen internet-kapcsolattal, a wifi hotspotokra támaszkodni pedig azért valljuk be, még akkor is erősen lutri érzés, ha amúgy érezhetően egyre több helyen botlunk ilyenekbe. Persze még így is adottak a különféle „offline” térképszoftverek, amelyek mobil eszközökre éppúgy megtalálhatók, mint mondjuk notebookra, de ha éppen ilyen sincs kéznél, alkalmazhatunk egy aprócska, de ügyes szoftvert a Google Maps kívánt részeinek offline elérésére.
A GMapCatcher segítségével még online rákereshetünk a minket érdeklő részekre, majd lementhetjük azokat egy gombnyomással.
A dolog érdekessége, hogy a lementett térképek offline módban is pont úgy nagyíthatók, mozgathatók, mintha online használnánk a térképszolgáltatást.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

Geemail
Feltehetően a Gmail népszerűsége vezetett egy asztali (desktop) kliens, a Geemail fejlesztéséhez is, amely programnak köszönhetően böngésző nélkül levelezhetünk, sőt bizonyos levelezési funkciókat még internetkapcsolat hiányában sem kell nélkülöznünk. További kellemes adalék, hogy a Geemail program akár „hordozható” is lehet, azaz pendrive-ot is választhatunk hordozóeszközként, így a későbbiekben bármilyen gépen futtathatjuk, feltéve persze, hogy van Adobe Air keretrendszer.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!