Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az ausztrálok kénytelenek lesznek antivírus-szoftvert és tűzfalat telepíteni számítógépükre, ha internetezni szeretnének egy új tervezet szerint. Az ausztrál kormány így próbál a számítógépes bűnözés ellen küzdeni. Amennyiben pedig a számítógépük mégis megfertőződik, a helyi internet szolgáltatók (Telstra és Optus) szüneteltethetik az internetkapcsolatot, amíg a probléma meg nem oldódik – áll a news.com.au hírében.
Ez a két ajánlás is része annak a 260 oldalas jelentésnek, ami az egy évig tartó, a kiberbűnözés (hackerek, csalók és a botnetek) elleni fellépés lehetőségeit felmérő kutatás eredményeképpen született Ausztráliában.
Az ausztrálok is egyre többször esnek számítógépes bűnözők áldozatául – a mi az ausztrál gazdaságnak csak tavaly 649 millió dolláros kárt okozott.
A bizottság összesen 34 javaslatot tett az online bűnözők - hackerek, adathalászok, kártékony programok készítői és bothálózatok üzemeltetői - elleni fellépés érdekében. Ennek része a 24 órában hívható kiberbűnözés elleni segélyvonal létrehozása illetve az illegális szoftverek nem engedélyezett telepítésével kapcsolatos törvénymódosítás javaslata is.
A felhasználóknak pedig folyamatosan frissített antivírus-szoftvert és tűzfalat kellene használniuk, ha internetezni szeretnének – áll a javaslatban. Ha az ügyfele gépét mégis megfertőzi egy kártékony program, a szolgáltatónak lehetősége lesz lekapcsolnia az adott számítógépet a rendszerből, amíg a gép újra biztonságos nem lesz.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.