Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Sokan szeretik, még többen imádják és rajonganak érte. Sokan lenézik és túlságosan csicsásnak tartják. A Windows-felhasználóknak túl sok, a linuxosoknak túl kevés. Mi az?
A héten ismét nagy bejelentésre készül az Apple – érkezik az OS X 10.7, azaz az oroszlán (Lion). Hogy miért szereti Steve Jobs ragadozókról elnevezni operációs rendszereit, az rejtély, de nem is érdekes: a nevek nagyjából találóak, hiszen az OS X gyors, erős és néha félelmetes (főleg a Finder) – írja a Techline. A Lionról, ahogyan azt már az Apple esetében megszokhattunk, nem tudni semmit, nem szivárgott ki semmi infó – az OS X-ek esetében éppen ez a nagy titokzatosság a móka lényege. 20-án megtudjuk (és mi természetesen rögtön megírjuk), de addig is, a Lion apropóján nézzük, honnan indult a világ egyik legstabilabb operációs rendszere.
Ha kíváncsi az OS X történetére, erre a linkre kattintva olvashatja a Techline teljes cikkét.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.