szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Hogy mennyire finomság a finomság, az ebben az esetben kicsit relatív.

Hogy mennyire finomság a finomság, az ebben az esetben kicsit relatív. A Microsoft még mindig hajlamos úgy kezelni a Surface-et, mint forradalmi eszközt. Tekintve azonban, hogy már 2008-ban bemutatták, és igazából azóta sem történt körülötte semmi érdekes, mostanában pedig a Kinect homályosít el minden mást, kérdés, hogy mennyire érdekes a nagyközönségnek az új Surface? Vagy ez lesz a Microsoft „soha véget nem érő” projektje?

Nemsokára kiderül, 2011 vagy a Surface éve lesz, vagy megint eltűnik az eszköz pár évre a süllyesztőben – a CES-es bemutató mindenesetre látványosra sikerült. Az új Surface immár Windows 7 alapú, és erős AMD processzorok dolgoznak benne, a hardver többi része a Samsungnak köszönhető. Az új Surface vékonyabb, (10,16 centiméter) és könnyebb is lett, asztalra helyezhető vagy akár falra is szerelhető. Becsült kereskedelmi ára azonban még mindig húzós, nagyjából kétmillió forint, így egyhamar nem fogjuk viszontlátni a nappalikban.

Vékonyabb, könnyebb és szebb - olcsóbb nem lett...

 A legérdekesebb azonban a durván „látó pixeleknek” fordítható újítása, hivatalos nevén „“pixel sense”. A Surface 2 felületén, illetve kijelzőjén (jelen esetben a kettő ugyanaz) minden egyes pixel egyben egy „webkamera” is, azaz lát, rögzít, követi a felhasználó kézmozgását, érzékeli a felületre helyezett tárgyakat, és minden egyebet tud, ami csak egy „látó” pixeltől elvárható.

Nem kell webkamera - látnak a pixelek

Az előző Surface még hagyományos kamerákat használt, most azonban mindez bekerült a kijelzőbe. Tulajdonképpen egy PC, ami lát minket. Érdekesség: ha ráhelyezünk egy gépelt lapot, annak szövegét is képes elolvasni, vagy rárakunk egy poharat, majd elkezdjük mozgatni, akkor azt is érzékeli.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!