szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Novell bejelentette, hogy Magyarországon is elérhetővé vált különleges termékportfóliója, amelyet a felhő alapú...

A Novell bejelentette, hogy Magyarországon is elérhetővé vált különleges termékportfóliója, amelyet a felhő alapú szolgáltatásokat nyújtó cégek számára alakítottak ki. A vállalat mindig az aktuális trendeket figyelembe véve fejleszti szoftvereit, hogy azok megbízhatóan és költséghatékonyan üzemelhessenek a fizikai és virtuális, valamint az egyre inkább kulcsfontosságúvá váló felhő alapú környezetben is.
A palettán található termékek árazását a szolgáltatók igényeinek megfelelően alakították ki. A szolgáltatások általánosságban havidíjas konstrukciókban vehetők igénybe, de egyedi kérések alapján akár óradíjas számlázás is elérhető. A széles termékskála magában foglalja a Linuxhoz, a Biztonsághoz, a Csoportmunkához és a Rendszerfelügyelethez kapcsolódó termékeket is.
Linux óradíjért
A Novell a SUSE Cloud Program keretén belül olyan lehetőséget kínál a felhőszolgáltatóknak, melynek segítségével felhasználás-alapú SUSE Linux Enterprise Server elérést biztosíthatnak ügyfeleiknek. Ezáltal a felhasználók a már bizonyított képességekkel rendelkező SLES-t használhatják a felhőben, miközben a helyszíni telepítés során korábban megszokott kivételes támogatási és szolgáltatási szintet élvezhetik. A programban az Amazon mellett olyan cégek vesznek részt partnerként, mint a Fujitsu és az IBM.

Az Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) szolgáltatása keretében már hónapok óta óradíjas konstrukcióban is igénybe vehető a SUSE Linux Enterprise Server 10-es és 11-es verziója. Az ajánlat a világ minden Amazon Web Services (AWS) régiójában, így Magyarországon is elérhető. A Novell széleskörű üzemeltetési szolgáltatást is biztosít az AWS weboldalán keresztül, így az ügyfelek mindig a legfrissebb SUSE Linux Enterprise Server változatot alkalmazhatják, és a szolgáltatást használati időn alapuló díjazás ellenében vehetik igénybe. Az Amazon EC2 felhasználói közvetlenül a szolgáltatás weboldalán vásárolhatják meg a karbantartási előfizetést, külön licencszerződés megkötése nélkül.
A biztonságos felhő
A szolgáltatások között elérhető továbbá a Novell felhőbiztonsági megoldása, a Novell Cloud Security Service, amely egy egységes és biztonságos személyazonosság-kezelési keretrendszer kialakítását teszi lehetővé a vállalatok fizikai, virtuális és felhő alapú informatikai rendszereiben.

A termék hozzáférés-kezelési, biztonsági és megfelelőségi megoldásokat kínál a felhő alapú informatikai rendszerekhez, így gyorsan és egyszerűen kiterjeszthetők a házirendek és a személyazonosság-kezelési infrastruktúrák a nyilvános felhőkre. A felhő alapú szolgáltatások szabványos felületen keresztül integrálhatóak a vállalati címtárral és így külön felhasználói adatbázis létrehozása nélkül oldható meg a felhasználók azonosítása, a jogosultságok kezelése és az egypontos bejelentkezés, a beépített audit szolgáltatások révén pedig az összes webes elérés naplózható és visszakereshető felhasználókra lebontva. A Novell ezzel az integrált, költséghatékony és egyszerűen használható csomaggal segíti a vállalatokat és a szolgáltatókat a nyilvános és a privát felhő alapú környezetek összetett biztonsági és megfelelőségi követelményeinek kezelésében.

A felhő alapú rendszerek felügyelete
A portfólió részét képezi a Novell felhő alapú környezetek felügyeletét biztosító megoldása, a Novell Cloud Manager, amely az összes vezető hypervizoron, operációs rendszeren és hardverplatformon biztosítja a felhőalapú környezetek kiépítését és biztonságos kezelését. A megoldás automatizált, munkafolyamat támogatással kiegészített igénylési rendszere egyszerűbbé teszi az új informatikai szolgáltatások üzembe helyezését. A Cloud Manager kontrollálhatóvá teszi az informatikai szolgáltatások, erőforrások és szolgáltatási szintek valós költségeit a felhőben, azon belül pedig biztonságos, a törvényi és iparági előírásoknak megfelelő IT-környezetet teremt. Az eszköz integrálható a Novell Sentinel logmenedzsment megoldással, és a beépített csatoló lehetővé teszi a felhőben elvégzett összes tevékenység teljes körű naplózását.
Az alkalmazások felügyeletéhez és felhő alapú kezeléséhez a Novell a ZENworks Application Virtualization megoldását kínálja. A termék segítségével tetszőleges kliens oldali alkalmazás virtualizálható és elérhetővé tehető, külön telepítés nélkül a felhőből, egy streaming szolgáltatás formájában. 

Közösségi csoportmunka a felhőben
A kínálatban megtalálható továbbá a Novell új generációs közösségi csoportmunka-platformja, a Novell Vibe. A felhő alapú szolgáltatásként is elérhető megoldás segítségével a vállalati felhasználók minden számukra fontos információról időben értesülhetnek, hozzáférhetnek az ötletekhez, könnyedén kapcsolatba léphetnek, és együtt dolgozhatnak a vállalaton belüli kollégáikkal, valamint külső partnereikkel és ügyfeleikkel. A Novell Vibe-ot kifejezetten vállalati felhasználásra tervezték, ezért a legújabb csoportmunka-technológiák előnyeit a megfelelően szigorú biztonsági előírások betartása mellett teszi lehetővé.
A vállalati közösségi hálózatként is működő megoldás egységes adatfolyamba foglalja a felhasználók közvetlen üzeneteit, a csevegést, a blogokat, illetve a wiki-oldalakat. A Vibe Cloud egyszerű fájlmegosztást és online, valós idejű, közös dokumentumszerkesztést tesz lehetővé, ezen felül leegyszerűsíti a csoportok létrehozásának folyamatát, és a szervezeten belüli vagy kívüli együttműködők meghívását.
A Novell felhő alapú megoldásairól bővebb információ az alábbi oldalon érhető el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!