Tudjuk, hogy nagyok, hogy sokan látogatják őket, mégis, ha számok formájában szembesülünk mindezzel, bizony gyakran...
techline.hu
Tudjuk, hogy nagyok, hogy sokan látogatják őket, mégis, ha számok formájában szembesülünk mindezzel, bizony gyakran meglepődünk. Mert gondolta volna azt, hogy ha a Wikipédia könyv lenne, akkor 123 évig tartana kiolvasni.
Íme egy újabb, „meglepő számok és tények” gyűjtemény, ezúttal a technewsdaily jóvoltából.
Ha már a Wikipédiát és könyv formáját említettük, akkor azt is hozzá kell még tennünk, hogy 2,25 millió oldalból állna – nehéz volna bárhova is magunkkal vinni.
A sokat emlegetett sztároknak, Lady Gagának, Justin Biebernek és Britney Spearsnek több Twitter-követője van együttesen, mint Svédország, Izrael, Chile, Görögország, Észak-Korea és Ausztrália teljes népessége. Nem semmi!
Vége a pornográfia uralmának! A közösségi oldalakat ugyanis ma már többen keresik fel, mint ahányan a pornó site-okat. No persze, még mindig nem kevés ez utóbbiak látogatóinak száma sem.
A bónuszos értékesítés királya, a Groupon cég hamarabb fogja elérni az 1 milliárd dolláros bevételt, mint eddig bármelyik cég a világon. Tény, hogy jókor indultak, és megtaláltak egy igazi piaci rést.
A Facebook nevet kapta egy egyiptomi kisbaba. A szülei ezzel a névválasztással adóztak annak, milyen szerepet játszott a közösségi oldal az egyiptomi forradalomban.
A mobil internetforgalom fele a Facebookra megy az Egyesült Királyságban.
Egy, az oktatás területén végzett felmérés úgy találta, hogy az online módon tanulók teljesítménye felülmúlja azokét, akik szemtől szembe vannak a tanáraikkal.
A közösségi oldalak játékosai hatmilliárd dollár értékben fognak virtuális javakat vásárolni 2013-ban.
Az amerikai óvodások már iPaden és nem a hagyományos táblás-krétas megoldással tanulnak.
A LinkedInhez minden másodpercben csatlakozik egy új tag.
Minden ötödik amerikai pár az interneten ismerkedett össze. Érdekes volna egyszer összevetni a válási statisztikájukat a hagyományos módon ismerkedőkével.
A szülők 69 százaléka gyerekeik barátja a közösségi oldalakon. És még mondja valaki, hogy az idősebb generáció nem fejlődőképes.
A fentieket és még jó pár egyéb érdekességet összefoglal ez az angol nyelvű videó:
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.