szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az Outloud.

Az Outloud.fm oldalán nagyon egyszerűen meg tudjuk oldani a közös zenehallgatást, és még új regisztrációra sincs szükség, mert a bejelentkezéshez a már meglévő Twitter- vagy Facebook-azonosítónkat használhatjuk.

A szolgáltatás lényege, hogy létre lehet hozni zenehallgató szobákat, ahova azután beléphetnek a barátok, ismerősök, és mindenki megmutathatja, hogy éppen melyik dal a kedvence vagy milyen zeneszámot talált, ami másokat is érdekelhet. A szobákhoz (Room) tartozik egy zenelejátszó, egy lejátszási lista és egy beszélgető ablak. A lejátszási listába mindenki beledobhatja azt a zeneszámot, amit szeretné, hogy mások is halljanak.

A nyilvános SoundCloudból is választhatunk zeneszámokat

A lejátszás automatikusan történik, így mindenki mindig ugyanazt hallja, mint a többiek, ha  belép egy  adott szobába. A zeneszámokat egyszerű fogd és dobd módszerrel tölthetjük fel a számítógépünkről, de válogathatunk a SoundCloud elnevezésű nyilvános zenefelhőből is. Az éppen lejátszott zeneszámot elmenthetjük kedvenceink közé, így azt később könnyen betehetjük ismét a listába.

A beszélgető ablakban megoszthatjuk ismerőseinkkel, ami a dalok hallgatása közben eszünkbe jut

Arra is van mód, hogy kezdetben egy Public Room szobához csatlakozzunk, itt kipróbálhatjuk, hogyan lehet használni a rendszert. Így később már könnyen fogunk tudni saját szobát nyitni, és abba meghívni egy vagy több ismerőst.

Kedvenceinket bármikor visszatehetjük a lejátszási listába

Az Outloud.fm segítségével nem okoz gondot a fizikai távolság sem, akár ha csak kedvesünkkel kettesben szeretnénk zenét hallgatni, akár ha egy nagyobb társasággal szervezünk egy virtuális házibulit. Mindkét esetben jó szolgálatot tesz a beszélgető ablak, mert itt láthatjuk, hogy korábban milyen zeneszámok szóltak, és megjegyzéseket is fűzhetünk a dalokhoz vagy leírhatjuk, mi jut az eszünkbe róluk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!