szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Már nemcsak a repülőjegyünket, de a vonatjegyet is kinyomtathatjuk magunknak itthon is. A vonatjegy névre és adott vonatra szól, és kétdimenziós pontkód tartalmazza az utazáshoz és jegykezeléshez szükséges információkat.

A MÁV az internetes menetjegy-vásárlási szolgáltatást az otthoni jegynyomtatás lehetőségével bővítette. Az új funkció az online jegyvásárláshoz használt e-Ticket-rendszerben a vásárlási folyamat részeként vált elérhetővé.

Az otthoni jegynyomtatás mindössze néhány egyszerű lépést követően megtörténhet:

- válassza ki úticélját és az önt megillető kedvezményt az online vasúti menetrendben
- jelölje be, hogy otthoni jegynyomtatást szeretne
- adja meg a számlázási címet (a vásárlásról elektronikus számlát kap)
- adja meg nevét és születési dátumát
- ellenőrizze le, hogy a megfelelő vonatra szól-e a jegye, majd a fizetés után, a kapott pdf-dokumentumból nyomtassa ki a menetjegyét

A jegy pdf formátumban áll elő, A4-es méretben, és egy kétdimenziós pontkód tartalmazza az utazáshoz és jegykezeléshez szükséges információkat. Az otthon nyomtatott jegy névre és vonatra szól, és a személyazonosságot a fedélzeten jegykezeléskor igazolni kell. A kinyomtatott jegyen szerepelnek a kiválasztott vonatok is, indulási és érkezési idővel. Vásárlásáról minden esetben elektronikus számlát kap a regisztrált számlacímére.

A jegy csak belföldi viszonylatra, és csak a kiválasztott vonatra érvényes, bérlet jellegű vagy menettérti jegyek, illetve nemzetközi menetjegyek nem vásárolhatók otthoni nyomtatással, azonban élőállat- és kerékpárjegy igen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gasztro

Fotó: beindult az első hazai internetes pálinkafőzde

Beindult a Békési Pálinka Centrum internetes pálinkafőzdéje: lefolyt az első békési párlat, amelyet távvezérlésről, száz kilométerről készítettek. A negyvenfokos friss szőlőpálinka után bárki megfőzheti otthonról kedvenc párlatát.

hvg.hu Tech

A cenzúra az internet halála, az internet a cenzúra halála

Jimmy Wales, a Wikipedia alapítója szerint az internet jövőjét a cenzúra határozza meg, illetve az, hogy a laptopok és okostelefonok terjedése miatt további egymilliárd internetező várható Indiából, Kínából és Afrikából. Jelentős tömegek jelennek majd meg az online kultúrában, olyan emberek, akikkel általában nem kerülünk kapcsolatba.