Okos(mobilos) fordulat Kínában

Az IDC elemzőcég friss kutatási eredményei szerint Kínában most először haladta meg az okostelefont vásárlók száma a hagyományos mobilokat beszerzőkét.

  • hvg.hu hvg.hu
Okos(mobilos) fordulat Kínában

A mérés szerint az idei második negyedévben 87 millió telefont vásároltak a kínaiak, melyből 44 millió, tehát a teljes eladás 51 százaléka okosmobil volt.

A cég elemzője, TZ Wong a Reutersnek elmondta: az iPhone nagyjából ugyanott tart, mint egy évvel ezelőtt, az emberek ugyanis az új modell megjelenésére várnak. Az Apple mobiljának alternatívái azonban vonzóbbak lettek tavaly óta, ennek köszönhető az okosmobilos eladások növekedése. Az országban annyian és annyira várják az új iPhone-t, hogy a még be sem mutatott, így csak kiszivárgott/pletykált képekkel illusztrált készülékért akár 1100 dollárt is elkérnek attól, aki már most szeretné bebiztosítani magát, hogy az első (milliók) közt kapjon egyet.

Kínában egyébként nemcsak a vásárlás, hanem a gyártás is egyre okosabb lesz: a nevesebb androidos gyártók helyett nemrég a kínai Xiaomi jelentette be a világ leggyorsabb androidos készülékét, a Mi-Two névre hallgató telefont.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.