Új frizura? Új smink? Itt kockázat nélkül kipróbálhatja

Itt a tavasz, és ilyenkor a hölgyek is szeretnek megújulni. Most nekik mutatunk egy olyan oldalt, ahol kockázat nélkül változtathatnak frizurájukon, sminkjükön.

  • hvg.hu hvg.hu
Új frizura? Új smink? Itt kockázat nélkül kipróbálhatja

Különféle színű rúzsokat, szemhéjpúdereket még csak-csak lehet próbálgatni a valóságban is (már ha annyiféle változatot őrzünk belőlük otthon), azonban a hajviselettel már más a helyzet. Pedig sokan eljátszanak a változtatás gondolatával, azzal, hogyan is állna nekik a hosszabb (rövidebb), sötétebb (világosabb) haj.

Nos, a TAAZ nevű oldalon következmények nélkül próbálgathatjuk a különféle frizurákat, és olyan sminkeket, ami csak eszünkbe jut.

Ehhez először töltsünk fel magunkról egy arcképet, olyat, amilyen az igazolványképünk, azaz szembe nézzen. A legjobb, ha hátrafésüljük és összefogjuk a hajunkat. De persze azt is megtehetjük, hogy választunk az oldal által felkínált modell arcok közül, ekkor inkább jó játéknak fogható fel a virtuális sminkelés.

A következőkben a felső menüsorban balról jobbra haladva sorra vehetjük e lehetőségeket, kifesthetjük, kiszínezhetjük a szemünket, kirúzsozhatjuk a szánkat, különféle kozmetikai márkákból választva, majd a Hairre kattintva eltérő színű és hosszúságú frizurákat illeszthetünk fotónkra (vagy a modell képére). Apró kis fogópontok segítenek a pontos illesztésben. Még napszemüveget is „felpróbálhatunk”, és előtte-utána fotót is kérhetünk.

Arra is van lehetőség, hogy egy-egy híresség komplett kinézetét próbáljuk ki magunkon, ekkor lépésről lépésre haladva láthatjuk a smink készítését, míg végül felkerül a frizura is. Megújult külsőnket ezután megmutathatjuk a Facebookon, elküldhetjük bárkinek emailben, vagy csak egyszerűen lementhetjük számítógépünkre.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?