Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Ha nem látnánk az adatokat, el sem hinnénk, hogy milyen hasonlóság van a kékkel jelzett területek és az apró piros rész között. A Föld lakosságáról készült ez a térkép, amely legalább olyan érdekes, mint amennyire egyszerű.
Ha valaki azt mondaná önnek az itt látható térképről, hogy a kék területeken ugyanannyian élnek, mint a Föld egy apró szegletét mutató piros részen, akkor elhinné? Valószínű, hogy nem, az pedig szinte biztos, hogy ebbe bele sem gondolt. Pedig az állítás igaz. Max Galka térképe persze becsapós, hiszen a kékkel a kevésbé sűrűn lakott területeket jelezte, de azért azt el kell ismerni, hogy a Föld óriási részéről van szó. Ezeken a területeken összesen a lakosság 5 százaléka él, de ami ennél is megdöbbentőbb, hogy a kis piros részen is.
Pirossal Bangladest és India három államát (Bihar, Nyugat-Bengál, Dzshárkhand) jelzi a térkép, ezen a területen közel 400 millió ember él, ahogy a kékkel jelzett helyeken is összesen. Itt található az adatok listája, amely ezt bizonyítja.
Ez már nem az első olyan térkép, amely felhívja a figyelmet a hihetetlen ázsiai népsűrűségre, itt például a világ népességének fele él.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.