Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Ezúttal nem a Xiaomi, hanem egy másik kínai cég produkált most fantasztikus okostelefon-eladási számokat.
Remek specifikációk és megfizethető ár – ez lehet a titka a sikernek, pontosabban egy elképesztő eladási rekordnak: 64 másodperc alatt 30 ezer OnePlus 2 telefont adtak el.
Erre az elképesztő teljesítményre egyébként „házon belül”, azaz Kínában került sor, itt ugyanis, ellentétben más piacokkal, már a bejelentést követően közvetlenül a OnePlus hivatalos weboldaláról megvásárolható lett a telefon, nem kellett meghívóra várni.
Máshol kemény meghívásos rendszer működik (az is csak augusztus 11-től), jelenleg például több mint egymillióan vannak várólistán meghívóra várva, többen már megpróbálták meghekkelni a rendszert, hogy előrébb juthassanak.
Az eladási számokat nézve persze érthető a OnePlus üzletpolitikája, félnek attól, hogy nem tudnak lépést tartani az igényekkel. Talán néhány év múlva, ha a cég tényleg megszilárdul, már nem lesz szükség ilyen meghívós megoldásra.
A OnePlus 2 telefonról ebben a cikkünkben olvashatnak részletesen.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.