szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Már csak egy hétvége van hátra a nyári szünetből, így egyre sürgetőbbé válik, hogy a következő tanévre szükséges eszközök beszerzése – adunk néhány tippet, ami túlmutat a toll-ceruza-szótárfüzet triumvirátuson.

1. Külső akkumulátor

Egy lemerülő telefon minden helyzetben bosszúságot okozhat, de hatványozottan igaz ez akkor, ha épp valamilyen fontos iskolai dolog miatt kellene használni. Még ha van is ilyenkor az embernél töltő, nem biztos, hogy fel tudja tenni tölteni a készüléket, ráadásul ez nem is lehet megoldás, ha épp útközben merül le az eszköz. Ilyenkor kifejezetten jó, ha van a táskában egy külső akkumulátor.

A piaci kínálat ezen a téren igen széles, amit viszont minden esetben érdemes szem előtt tartani, az az eszköz kapacitása. Míg egy 4000 mAh-s akkumulátorral 1,5-2 alkalommal tudjuk teljesen feltölteni a telefonunkat, addig egy 10 000 mAh-s teleppel már négyszer-ötször is megtehetjük ugyanezt. Az árak nagyon változóak, de átlagosan 6-7000 forintból már kijön egy közepes teljesítményű powerbank.

Xiaomi

2. Kábel, ami kulcstartó

A töltés mellett az adattovábbításra is van megoldás: használjuk kulcstartónak az adatkábelt, így biztos, hogy mindenhová magunkkal visszük. Ahogy a külső akkumulátorok esetében, itt is többféle árkategóriából választhatunk, de vannak pénztárcabarát megoldások is. Aki nem szeretne sokat költeni egy ilyen kütyüre, az a hazai webáruházakban már 2000 forint környékén beszerezheti, ráadásul ebben már a szállítási költéség is benne van.

Native Union

3. Okostoll

Jegyzeteléskor nagyban megkönnyítheti a dolgunkat, ha van nálunk egy olyan eszköz, amivel rögzíteni tudjuk az elhangzottakat. Az egyik legtöbbet tudó eszköz ezen a téren a Livescribe 3, amit az androidos eszközökre, valamint iPhone-ra és iPadre fejlesztett Livescribe+ alkalmazás segítségével tudunk használni. Az okostollal a papírra jegyzetelt dolgok azonnal megjelennek az okostelefon/táblagép kijelzőjén is. Ha a jegyzethez hangfelvételt is készítünk, az alkalmazás a kettőt automatikusan összeköti, így ha egy szót megérintünk a tollal a jegyzetben, a lejátszás is az adott részhez ugrik. Az okostollat Magyarországon 61 ezer forintért lehet beszerezni. Bár az ára magas, hosszú távon használva nagyban megkönnyítheti az ember életét.

 

Livescribe

4. Összerakható számítógép

A Kano összeszerelhető számítógépe elsősorban a kisiskolásoknak készült. A gép lelkét a Rapsberry Pi 2 adja, a csomagban viszont ennél jóval több minden lapul meg: hangszóró, billentyűzet, kábelek és SD kártya is. Az összeszerelés után már csak egy monitorhoz kell csatlakoztatni a gépet, és máris indulhat a programozás – persze csak játékos formában. Az eszközt jelenleg 150 euróért (kb. 45 ezer forint) lehet beszerezni.

Kano

4+1. GPS nyomkövető

Ha a gyerek még az általános iskola alsó tagozatába jár, nem árt még az átlagosnál is jobban figyelni rá. Ha telefont nem is visz az iskolába, egy táskába csempészett apró kütyüvel könnyen megbizonyosodhatunk arról, hogy tanítás után egyenesen hazafelé vette az irányt. A Pocket Finder kütyü androidos eszközökre, valamint iPhone-ra és iPadre is létezik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!