Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A brit védelmi minisztérium kíváncsi volt, hogy fiatal mérnökei miként képzelik el a jövő csatahajóját, a beérkező pályamű pedig egészen megdöbbentő harcokat vizionál.
A csatahajók világát megreformáló 1906 HMS Dreadnought építése pont 100 éve kezdődött. Az évforduló alkalmából a brit védelmi minisztérium egy pályázatot hirdetett, amelyben fiatal mérnökei megmutathatták, hogy szerintük milyen lesz 2050-ben egy csatahajó.
A FOX News szerint a Dreadnought 2050-re keresztelt hajó akár a vízi halálcsillag nevet is kaphatta volna a Star Wars nyomán, és nem csak érdekes alakja, hanem tűzereje és felépítése miatt is. A szupererős, grafénből bevont csatahajóra ugyanis fénysebességgel lecsapó fegyvereket és hipersebességű torpedókat vizionáltak.
Amint a lenti képen látható, az irányító központ is olyan lenne, mint a sci-fi filmekben: 3D-s holografikus megjelenítés és kézi zoomolás is segítené a parancsnokokat. A részletes tervrajzból pedig az is kiderül, hogy egyes fegyvereket és drónokat a fedélzeten tárolt 3D-nyomtatók helyben készítenénk el.
A hajó a tervek szerint 550 kilométer/óra sebességgel is tud haladni, és 200 fős legénység szükséges hozzá. 35 év múlva kiderül, hogy mindez tényleg megvalósítható-e.
Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.