Százhuszonöt éve ezen a napon született Bessie Coleman, előtte tiszteleg ma keresője főoldalán látható különleges grafikával a Google.
A 13 gyermekes texasi családba tizedikként megszülető Colemannek már gyerekként is meg kellett küzdeni az eredményekért. Napi 6,5 kilométeres sétát kellett megtennie, hogy iskolába járhasson. Úgy sikerült jó eredményeket elérnie, hogy közben a szüleinek is kénytelen volt besegíteni a gyapotültetvényen.
23 éves korában Chicagóba költözött, ahol két állást is vállalt azért, hogy elinduljon álmai útján, és pénzt gyűjtsön egy pilótaiskolához. Öt éven át dolgozott így, de úgy tűnt, hiába: afroamerikai nőként az Egyesült Államokban egyik repülőiskola sem engedte, hogy beiratkozzon. Ezért Párizsba költözött, ahol lehetőséget adtak neki. Bessie Coleman alig egy év múlva a világ első afroamerikai származású pilótanője lett, és értelemszerűen elsőként megszerezte a Fédération Aéronautique Internationale nemzetközi repülésügyi hatóság pilótaengedélyét.

Az Egyesült Államokba visszatérő Coleman úgy tervezte, hogy műrepülő-pilótaként keresi majd a kenyerét, de az ehhez szükséges továbbképzésekről szintén elutasították neme és bőrszíne miatt. Még itt sem adta fel: visszatért Európába, ahol megszerezte ezt a képzettséget is, majd nagy sikerrel mutatott be különböző légi mutatványokat. A beszámolók szerint olyan szinten űzte a műrepülést, hogy a közönség csak "Bessie királynő" néven emlegette.

Bessie Coleman 1926. április 30-án halt meg, miután utasként 610 méter magasról kiesett egy rossz műszaki állapota miatt megpördülő repülőgépből.
A Flying magazin által a repülés 51 hőse közé 14. helyen beválogatott Colemanről több repülőtér környékén is utat neveztek el, Chicago és Oakland mellett többek között Frankfurtban és Nizzában is. Nevét megkapta könyvtár, iskola, 1995-ben bélyegre is felkerült.
További érdekes Google-logókat talál, ha ide kattint. Ha máskor is tudni szeretne róla, hogy miért különleges az aznapi logó, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.