Valamilyen távirányító és/vagy programozás mindig kellett a robotok irányításához. Ez most sem változott, de egy új irányítási módot találtak a Massachusettsi Műszaki Egyetem és a Boston Egyetem kutatói: emberi gondolatokkal is lehet befolyásolni a robotok munkáját – számol be a Recode.
Ehhez egy elektroenkefalográfiai (EEG) eszközt kell szerelni az irányítást végző ember fejére, amellyel az agyi aktivitást lehet figyelni. A robot elkezdi a munkát, majd ha az irányítója hibát észlel, azt a hibajelzést – tudományos rövidítésben ErrPs-t – azonnal érzékeli az EEG-eszköz, és az ahhoz kötött robot is.
A robot ilyenkor két dolgot tesz: egyrészt elpirul a tablettel megformált arca, másrészt pedig kijavítja a hibát. Értelemszerűen ha nincs jelzés, akkor nem változtat semmin a gép.
Egyelőre tehát csak a robot egyik eldöntendő kérdésére ("jól csinálom?") tud reagálni az emberi gondolat, de a fejlesztők szerint hamarosan komplexebb dolgokat is lehet majd irányítani az agyi aktivitás kémlelésével.
„A rendszerváltásnak három pillére kell legyen: a jogállam helyreállítása, az állami bűnszervezet, továbbá az orosz csatlósviszony felszámolása” – hangsúlyozza Magyar Bálint szociológus, a maffiaállam-elmélet kidolgozója, aki szerint a rezsimváltó ellenzék igazi szűk keresztmetszete Magyar Péter személye.