Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az internetes rádióműsorok, vagyis a podcastok, illetve a hangoskönyvek új korszakát hozná el egy dizájner egy stílusos ötlettel.
Seung Tae Oh remek ötlettel állt elő: a lakás díszei is lehetnének a podcastok, vagyis internetes rádióadások, na és persze a hangoskönyvek számára is új korszakot nyitna a termék, amit megálmodott a fiatal dizájner.
Szerinte könyvnek látszó tárgyban lehetne egy lejátszó, és a podcastok részeit az adáshoz illő képekkel ellátott, szintén könyvnek látszó kiadványokban lehetne árulni. A csomagolás mellett egy RFID-címkére – ez egy apró, automatikus azonosításhoz használt tárgy – van szükség hozzá, ezt a tokba rakva indul is a lejátszás.
A technológia nem új, de az ötlet, hogy podcastokhoz használják, egész érdekes, azoknak pedig, akik szeretnek ilyen adásokat hallgatni, remek gyűjtési lehetőség lenne. A dizájner szerint a speciális csomagolásokon természetesen egy QR-kód is lehetne, hogy adott esetben mobilról is lejátszható legyen az adás.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.