szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Újabb, remek újítással állt elő a Google, aminek valószínűleg mindenki örülni fog, aki elsősorban mobilját használja postafiókja nyomon követéséhez.

A mobilos Gmailt előszeretettel nyomkodók jól tudják, hogy leveleiket különféle gesztusvezérléssel is kezelhetik, a jobbra vagy épp balra húzással, attól függően, mit kívánnak tenni. Ez a fajta kényelem a levelezők többségében nem módosítható, a Google viszont tett annak érdekében, hogy saját rendszerében legalább valamennyire az legyen.

A frissítéssel bekerült, de egyelőre csak az androidos felhasználók számára elérhető újdonságot a levelező beállításai, majd általános beállítások részen, azon belül is a Húzási műveleteknél lehet megtalálni. Ezután csak ki kell választani, melyik csúsztatáshoz (jobbra vagy bal) tartozó parancsot szeretnénk módosítani, végül az újonnan megnyíló kis ablakban pedig megadni a használni kívánt műveletet.

hvg.hu

Aki sokat levelezik, az a jobbra vagy balra húzáshoz, amelyik kényelmesebb, beállíthatja például a törlést is, amivel így játszi könnyedséggel tarthatja karban fiókját, de a funkció akár teljesen ki is kapcsolható, ha nincs rá szükség, vagy egyszerűen zavarja az embert. A műveletek természetesen bármikor módosíthatók.

Az utóbbi időben rengeteg változtatás érte a Gmailt: csak nemrég esett át története eddigi legkomolyabb ráncfelvarrásán, de azóta került bele emlékeztető, újraszabták az internet nélküli munkához használható verzióját, és a PayPal-fiókkal rendelkezőknek is jutott egy jó hír.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Úgy felokosítják a Gmailt, hogy harmadannyi idő lesz megírni ugyanazt az e-mailt

A Google az idei I/O-konferencián bemutatott egyik érdekes újítása a Gmail-használóknak kedvez: a cég gépi tanulásos módszere már a beírt szavak első kezdőbetűiből kitalálja nem csak az utána következő szavakat, hanem akár hosszabb mondatrészeket is. Így pedig nem kevés idő lesz megspórolható levélíráskor.