szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hosszas várakozás után végre visszatért a 2000-es ével legendás mobilos márkája, a Palm, és rögtön be is mutatta első készülékét, a The Palmot. A mobillal az életünket akarja visszaadni a cég, miközben csökkenti a technológiai függőségünket.

A 2000-es évek egyik legnépszerűbb mobilos márkája volt a Palm, mára azonban szinte teljesen elhalványult. Ezt használta ki a kínai TCL, amikor 2015-ben lecsapott a nevére és a cégre, majd elkezdte önteni bele a pénzt. Ennek eredményéről már tavaly elindult a pletyka, hogy okostelefonnal tér vissza az egykor szebb napokat látott márka, idén augusztusban pedig már a specifikációról is láthattunk információkat. Sőt, augusztus közepén még a formatervről is előkerült néhány kép. A cég most már nem várt tovább, bemutatta az újjászületett Palmot.

A 2018-as Palm az okoseszközök körében egy teljesen új kategóriát teremt meg. A The Palm névre keresztelt mobil ugyanis egy teljesen jól működő, Android 8.1 Oreót futtató okostelefon lett, amelyen a népszerű alkalmazások is jól futnak.

Augusztusban már az is kiszivárgott, milyen telefonra számíthatunk a Palmtól.
Android Police

A mérete ugyanakkor jelentősen eltér a lassan sztenderdnek számító "óriásoktól", a cél ugyanakkor mégsem az, hogy a piaci rést kihasználva újabb alternatívát nyújtson. A mobil ugyanis egy olyan eszköz lett, ami segít "kikapcsolni", elszakadni attól, hogy állandóan a kijelzőre tapadjunk. A The Palm valójában egy kiegészítő eszköz.

A készülék különlegessége, hogy szükség van hozzá egy okostelefonra, valamint egy mobilos (Verizon) előfizetésre. Dennis Miloseski, a Samsung egykori tervezője szerint – aki több másik szakemberrel együtt dolgozott az új Palmon – a készülék elsősorban zenehallgatáshoz, edzéshez vagy épp pihenéshez készült. A Varietynek nyilatkozva úgy beszélt a készülékről, hogy az valójában a technológia "visszaszorítását" tűzte ki célul.

Megérkezett.
Palm

A mobilba egy 800 mAh-s akkumulátort szereltek, amivel 8 órán át képes üzemelni a készülék egyetlen feltöltéssel. Ez persze messze elmarad az okostelefonok üzemidejétől, de a Palm egyik legfőbb célja, hogy limitálja a használati időt. Ezért is találták ki az úgynevezett Life Mode (magyarul valószínűleg: Élet mód) funkciót, ami ezt igyekszik biztosítani. Amikor ezt a módot bekapcsolják a mobilon, az letiltja a wifit és a mobilos hálózatot is, ezzel pedig akár egy egész napra növekedhet az üzemidő. A funkció ugyanakkor csak a kikapcsolt képernyővel működik, ha aktívan használjuk a mobilt, a wifi és a hálózat is visszakapcsol. Ha valaki iPhone mellett szeretné használni, először le kell tiltania az iMessage-et.

A kijelző egyébként 3,3 colos, ami még az eredeti iPhone-nál is kissebb készüléket jelent. A mobil lelkét a Snapdragon 435-ös processzor jelenti, ami 3 GB RAM-ot és 32 GB tárhellyel egészült ki. Jack-aljzat azonban nem került bele, csupán egy USB-C port. Az eszközhöz Bluetooth-on keresztül lehet fülhallgatót kapcsolni, és a kijelző segítségével lehet a hangerőt módosítani. Emellett mindenféle olyan szenzorral felszerelték a kütyüt, ami segít a testedzést lekövetni.

A hátlapra egy 12 megapixeles, az előlapra egy 8 megapixeles kamera került, utóbbi pedig támogatja az arcfelismerést is. Az igazi kérdés, hogy a The Palm elég jó-e ahhoz, hogy kiváltsa a hasonló céllal létrejött okosórákat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!