Nekimegy a Play áruháznak a Fortnite fejlesztője, azt mondja, van egy jobb ötlete
Nem csak pénzhez, rengeteg tapasztalathoz is hozzájutott az Epic Games, amikor a Fortnite androidos verzióját a Play Áruház helyett saját weboldalukon kezdték terjeszteni. Most itt a bejelentés: megcsinálták a maguk szoftverboltját.
Az Epic Games bejelentése szerint a vállalat mostanra kellő tapasztalatot (és pénzt) gyűjtött egy konkurens szolgáltatás indításához, amit az előző órákban el is indítottak: az Epic Store a vállalat mindenki előtt nyitva álló, digitális szoftveráruháza. A cég nem titkolta, hogy a Steam és a Play Áruház mintájára készült bolttal a piac két legnagyobb uralkodóját kívánják megszorongatni.
Az áruház mindezt újfajta bevételmegosztással szeretné elérni: míg a Steam és a Google boltja is egyaránt 30 százalékra tart igényt, az Epic Games mindössze 12 százalékot kér a felületükön eladott programok árából. Ráadásul azok, akik a cég által fejlesztett grafikus motort, az Unreal Engine 4-et használják, a fejlesztőeszköz licencdíjából 5 százalék kedvezményt kapnak.
Az Epic Games vezetője, Tim Sweeney azt mondta, a 70/30 százalékos megoszlás mára idejétmúlt, ők pedig kitaláltak valamit jobbat, amivel a fejlesztők is jól járnak.
A bolt már elérhető, az Epic ráadásul nem bízza a véletlenre: a nagy sikerű víz alatti, nyitott világú Subnauticát december 14. és 27. között ingyen osztogatják majd az oldalra érkezőknek. A túlélőjáték a Steamen jelenleg 30 euró körüli árért, vagyis kb. 9000 forintért szerezhető be.
Amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett, a botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni.
A világ egyik legismertebb séfjét is fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.