szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Rég vágyott fejlesztést készülni a pótolni a Lego. Olyan építőkockákat adnak ki, amelyekkel megtanulhatók a Braille-írás alapjai.

Generációk óta nagyon népszerű a legó, amivel a vak és gyengénlátó fiatalok is épp olyan szívesen játszanak, mint látó társaik. A dán vállalat most előbbieket célozza egy fejlesztésével, ami egyszerre szórakoztató és hasznos.

A gyártó bejelentése szerint olyan készletet adnak ki, amely segítségével játékosan sajátítható el a speciális technikát alkalmazó ábécé, a Braille-írás. A fejlesztés jótékonysági szervezetek elképzélésen alapszik, amelyek ötletüket néhány éve tárták a dán vállalat elé, hogy készítsenek Braille-kockákat.

Lego

A Lego Braille Bricks néven érkező kollekció olyan elemekből áll, amelyeken betűk, számok, továbbá matemtikai szimbólumok tapinthatók ki. A kockák összekapcsolhatók a már forgalomban lévő elemekkel is, így szinte alig különböznek a megszokottól.

A szett 250 kockából áll, és a Lego szerint alkalmasak lesznek arra, hogy a tulajdonosa elsajátítsa vele a Braille-írást. A csomag a jövő évtől válik elérhetővé, de hogy mennyiért, azt még nem tudni.

A WHO korábbi becslései szerint 19 millió látássérült gyermek él a világon, közülük 1,4 millióan visszafordíthatatlan vaksággal küzdenek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Örökre megváltozhat a Lego: új készleteinél „sosem volt” játékélményt ígér a játékgyártó

Új, kiterjesztett valósággal összeköthető játékcsaládot mutatott be a Lego. Nagy fordulat ez a játékgyártó történetében, most először dobnak piacra szolgáltatásként egy játékot. A készletek felépítése után a gyerekeknek szellemről szellemre haladva kell visszaváltoztatniuk a kísértetjárta világot normálissá. A cég állítja, ez az egyetlen olyan játék a piacon, amely zökkenőmentesen és teljes mértékben ötvözi a kiterjesztett valóságot (AR) a fizikai építéssel, új világot mutatva ezzel a gyerekeknek.