A málló sárkányfogak, egy Kreml-közeli klán és persze Putyin – miért halhatott meg az orosz miniszter?
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
Kiterjeszti hibavadász programját a Google, hogy – mint mondják – még biztonságosabb legyen az általuk támogatott ökoszisztéma.
A Google-nél elfogadják azt, hogy a legjobb ötletek nem mindig belülről jönnek, ezért is kínálják a sebezhetőségi jutalmazási programok széles skáláját, mindenkit ösztönözve, hogy segítsen a Google-termékek, vagy a Google Play Store-hoz kapcsolódó termékek biztonságosabbá tételében. Ennek jegyében kibővítik a Google Play biztonsági jutalmazási programot (Google Play Security Reward Program, GPSRP), valamint a HackerOne-nal való együttműködésben bevezetik a fejlesztői adatvédelmi jutalmazási programot (Developer Data Protection Reward Program, DDPRP) is.
Fontos változás, hogy GPSRP program a harmadik fél androidos alkalmazásait is érinti, azaz ha valaki sebezhetőséget talál egy (nem a Google által készített) népszerű androidos appban, és a programon keresztül jelenti ezt, akkor is jutalmat kaphat, ha az alkalmazás fejlesztője amúgy nem rendelkezik aktív jutalmazási programmal. Viszont ha van ilyenje, akkor a hibát feltáró két helyről is kaphat pénzt. A Google egyébként továbbítja a sebezhetőségi jelentéseket az appok fejlesztőinek, hogy azok javítsák a hibát.
A Google erőfeszítése érthető, ugyanis minél több biztonsági résre derül fény, annál megbízhatóbbak lehetnek az automatikus ellenőrzések, amelyek a Google Play Store-ban elérhető összes alkalmazást átvizsgálják.
A DDPRP program kifejezetten az adatokkal való visszaélésre fókuszál, és nem csak az androidos appokban, hanem a Chrome-bővítményekben és az OAuthban. „A program célja azoknak a helyzeteknek az azonosítása, amelyekben a felhasználók adatait váratlanul használják és értékesítik, vagy illegális módon ismételten felhasználják hozzájárulás nélkül – írja a Google.
A sebezhetőség súlyosságától és a beterjesztett jelentés minőségétől függően akár 50 ezer dollár (azaz nagyjából 15 millió forintnak megfelelő összeg) is ütheti a rátermett hibavadász markát.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A kolónia egyre nő, megoldás még nincs.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.