szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Magyarország is szóba jöhet az új Huawei-gyár helyszíneként, miután a kínai óriás újabb európai üzem megvalósításában gondolkodik.

Magyarország a Huawei Technologies kiemelt európai központja marad, és arra is van esély, hogy a kínai telekommunikációs óriás újabb gyárat telepít ide, bár a tervezett európai üzem helyéről még nincs döntés – ezt mondta a Világgazdaságnak adott interjújában Vu Pi-csiang, a Huawei magyarországi leányvállalatának ügyvezető igazgatója.

Arról egyelőre nincs információnk, hogy hova kerül az új gyár, de Magyarország nagyon jó pozícióban van

– fogalmazott Vu Pi-csiang. Az ügyvezető szerint az üzem többek közt telekommunikációs vezetékes és mobilhálózatokhoz gyártana eszközöket. "Itt már jelen vagyunk, sőt több mint tíz éve itt van az európai ellátóközpontunk. Ha az európai üzletünk bővül, abban Magyarország mindenképpen fontos szerepet fog betölteni" – tette hozzá.

Az ügyvezető arról is beszámolt, hogy több helyen már elindították a szolgáltatást a helyi partnereikkel. "Kiváló az együttműködés például az Egyesült Királysággal, Németországgal és Franciaországgal, vagy Közép-Európában Magyarországgal, Ausztriával, Szlovákiával. A héten épp a német Telefonica 5G-s hálózatépítésének a felét nyertük el."

Az Egyesült Államok kapcsán megjelent hírekről Vu Pi-csiang azt mondta, az USA-nak nincs bizonyítéka az ellenünk felhozott vádak alátámasztására.

Európával kapcsolatban bizakodóak vagyunk, nagyon nyitott és fair piacokról van szó. A kiberbiztonságot a legtöbb országban elsősorban technológiai és nem politikai ügynek tekintik.

Az Egyesült Királyságban, Brüsszelben és Németországban például külön kiberbiztonsági átláthatósági központokat hoztak létre, itt bárki betekinthet a forráskódjaikba, tesztelhet – mondta az ügyvezető. "Ezzel épp az a célunk, hogy az ügyfelek vagy akár a kormányok is ellenőrizhessék, hogy nincs szó semmilyen hátsó kapuról, szándékosan beépített kiberbiztonsági résről. Úgy vélem, nem lesz nehéz erről meggyőzni a kormányokat."

A Huawei saját operációs rendszeréről, a HarmonyOS-ről azt mondta, az új szisztémát backupként, támogatóként használják arra az esetre, ha az amerikai kormány megakadályozná az együttműködést a Google-lel. "A rendszer még csak most van kiépülőben, és ebben számítunk a népszerű magyar alkalmazások megalkotóinak segítségére is."

Szerintem a jövő év végére elkészülünk. Hardverben szinte már most függetlenek vagyunk az amerikai beszállítóktól, függés csak az Androidot illetően van

– mondta Vu Pi-csiang.

Ha kíváncsi a fejleményekre, lájkolja és figyelje a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!