Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Az amerikai Clearview AI az internet minden pontjáról gyűjtötte az internetezőkről készült fotókat, de állítják, ezekhez nem fértek hozzá.
A mesterséges intelligenciával foglalkozó amerikai Clearview AI nevű cégről január végén már hallhattunk egyszer. Ez az a startup, amelyik 3 milliárd fotóból álló adatbázist épített fel. Ezekért a fejlesztők az egész internetet áttúrták – illetve nem ők, hanem az általuk fejlesztett algoritmus –, a facebookos profilképektől kezdve egészen a cégek weboldalán találhatókig minden útjukba kerülő képet begyűjtött(ek).
Januárban amiatt merült fel komoly aggály – már amellett, hogy egyáltalán létezik egy ekkora adathalmaz –, mert a rendőrök is böngészhetnek benne, az a probléma azonban eltörpül amellett, hogy kiderült,
hackerek törték fel a Clearview AI adatbázisát.
A cég képviselője a BBC-nek úgy nyilatkozott: a támadók csak a vállalat ügyfeleinek listáját tudták megszerezni, a szervereket – ahol a fotókat tárolják – nem érték el. A fejlesztők állítólag már befoltozták a biztonsági rést, amelyen keresztül elérték őket. Az ügyféllistájukon egyébként többségében az amerikai rendvédelmi szervek szerepelnek.
A Clearview AI képviselője azzal igyekezett tompítani a helyzetet, hogy a BBC-nek azt mondta, a hasonló adatszivárgások mára a 21. század szerves részévé váltak. Tim Mackey, a Synopsys kiberbiztonsági cég szakértője szerint bár ebben van igazság, a startup esetében viszont különösen problémás, hogy ilyesmi megtörténhetett, hiszen mégiscsak 3 milliárd fotót őrizgetnek.
Mint mondta: a fejlett arcfelismerő szoftverek miatt a cég által tárolt fényképek alapján a hackerek akár profilt is készíthetnek az adatbázisban szereplőkről, és az interneten keresztül elkezdhetik figyelni őket anélkül, hogy az áldozatok ebből bármit is sejtenének.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.