szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Azt nem tudni, hogy az állatot ember fertőzte meg vagy szennyezett felületről került a szervezetébe a kórokozó.

Egy a koronavírus-fertőzés nyomán megbetegedett, hatvanéves hongkongi nő kutyájától levett orrváladék- és nyálmintában is kimutatták a COVID-19 elnevezésű kórokozót – jelentette be pénteken az ottani mezőgazdasági és halászati minisztérium. Az állat tesztje „gyenge pozitív” lett, vagyis a szervezetében csak kis számban volt jelen a vírus. A vizsgálat eredményét megerősítette az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is.

A CNBC azt írja, a tüneteket egyébként nem mutató állatot vizsgáló hongkongi szakértők azt nem tudták megállapítani, hogy a kutya a gazdájától vagy más embertől kapta el a fertőzést, vagy valamilyen szennyezett felülettel érintkezve. Az ebet elkülönítették, és visszaadják a gazdájának, ha már nem lesz kimutatható a szervezetében a vírus.

Hamarabb robbanhatott ki a koronavírus-járvány, mint amiről eddig beszéltek

A svájci kutatók a mesterséges intelligenciát is bevetették, hogy kiderítsék, mikor robbant ki a koronavírus-járvány. Az eredmény szerint hamarabb, mint eddig tudtuk.

A hongkongi kormányzat úgy döntött, elővigyázatosságból minden olyan háziasított emlősállatot, amelynek gazdája megfertőződött az új típusú koronavírussal, és ezért karanténba került, összegyűjtik, és egy kijelölt központba szállítják, ahol állatorvosok figyelik az állapotukat.

Bár a vírus eredeti hordozója a jelenlegi ismeretek szerint állat volt – tudósok szerint denevér – arra nincsen bizonyíték, hogy a háziállatok megfertőződhetnek tőle.

Nyitóképunk illusztráció.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!