Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Ez a Kounotori utolsó küldetése.
Japán elindította a Kounotori nevű szállítóhajóját a Nemzetközi Űrállomásra csütörtökön. Az űrhajóban nincs pilóta, a küldetése, hogy ellátmányt vigyen az űrállomásra. A hajót szállító rakéta csütörtök hajnalban indult útnak a Kagosima prefektúrában lévo Tanegasima űrközpontból. Mind a japán fejlesztésű Kounotori, mind az indításhoz használt H2B típusú rakéta számára ez az utolsó küldetés.
"Szeretnénk minden feladatot teljesíteni, és diadallal ezt az utolsó küldetést" – fogalmazott a rakétát gyártó Mitsubishi Heavy Industries űrprogramjának egyik vezetője, Szucuki Keidzsi a kilövés utáni sajtótájékoztatón.
Az élelmet, kísérleti anyagokat és egyéb ellátmányt szállító teherhajó a tervek szerint május 25-én kapcsolódik össze a Nemzetközi Űrállomással.
Az első Kounotorit 2009-ben küldték fel az űrállomásra. A hajó 6 tonna rakományt képest célba juttatni. Eddig nyolc ilyen szállítóegységet küldtek fel sikeresen a Földről az űrállomásra. Dolga végeztével a Kounotori 9-et megrakják majd olyan dolgokkal, amelyekre az űrállomáson már nincs szükség, és a teherhajó elég, amikor visszaér a Föld légkörébe.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.