Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Hamarabb lehet oltás az új betegségek ellen, ha beválnak a génszerkesztéssel alkotott vakcinák – véli ifjabb Duda Ernő, a Magyar Biotechnológiai Szövetség elnöke.
A nemzetközi óriásvállalatok mellett sok kisebb magyarországi laborban is lázas munka folyik. A legtöbb fejlesztés átível a határokon, sok kutatólabort és céget érint. Arra van reális esély, hogy olyan eljárásunk legyen, amelynek sikerében hazai csoportoknak is részük van – mondja a HVG-nek adott interjújában Duda Ernő. Az élettudományi üzletember szerint itthon azért is érdemes kutatni, mert van pár terület, ahol a világ élvonalába tartozunk, és nem utolsósorban mert itt sok fejlesztést jobb ár-érték aránnyal lehet elvégezni, mint mondjuk az USA-ban.
A koronavírus leküzdésével kapcsolatos kutatások egyik ága géntechnológiai vonalon zajlik. Ahol, ha nem is egyszerű a feladat, több ígéretes részeredmény is mutatkozik.
Hogy miért keltették fel a vírusfertőzések kapcsán genetikai sajátosságok a tudósok érdeklődését, illetve melyik hazai laborban pontosan min dolgoznak, arról olvashat a HVG hetilap csütörtöki számában megjelenő interjúban.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.