szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Rövid idő alatt kiugró érdeklődést ért el a felhasználók körében a Zynn. A TikTok-szerű alkalmazással bizonyos helyeken pénzt lehet keresni – ha előbb átadjuk az adatainkat.

A népszerű videós app, a TikTok sikerén felkapaszkodva próbálja ismertté tenni magát a Magyarországon egyelőre nem elérhető Zynn, amely szinte megszólalásig hasonlít az előbbire. Azért persze akad különbség: a Zynn ugyanis fizet a használójának, és nem csak akkor, ha általa mások is kipróbálják. A The Verge újságírója, aki maga is telepítette, 40 forintnyi dollárt kapott, amiért néhány (másod)percig nyomkodta, de ennél nagyobb pénzek is szerezhetők vele. Annak a regisztrálónak, aki magán kívül további öt embert meghív, 110 dollár (nagyjából 34 ezer forint) ütheti a markát. Ehhez azonban olyan meghívottakra van szükség, akik érdemi időt töltenek az appal.

Az egy emberhez tartozó, de különféle e-mail címekről leadott regisztrációval tehát nincs értelme próbálkozni.

Balra a Zynn, jobbra a TikTok felülete. A különbség szinte nulla.
The Verge/Jacob Kastrenakes

A különleges népszerűsítési taktika eredménye mára meghozta a gyümölcsét, Amerikában ugyanis ez most legnépszerűbb app az Apple alkalmazásboltjában. Bár a program Androidon is elérhető, ott egyelőre csak a top 10-be sikerült befészkelnie magát. A szoftvert egyébként a Tencent nevű kínai cég nagyvonalú támogatásával terjesztik, amely állítólag kétmilliárd dolláros befektetéssel segítette ki a Zynn szintén kínai fejlesztőjét. A lépés meg nem erősített hírek szerint a TikTok megszorongatása: ezt az appot a ByteDance gondozza, igen nagy sikerrel, ez pedig sokak szemében szálka.

A kifizetett összegeket elsősorban az eladott hirdetésekből fedezi a Zynn, de ez a pénz többek szerint jóval több annál, mint amennyit a regisztrálók megtartására fordítanak. A változó összegek a felhasználó PayPal-számláján keresztül jutnak el a letöltőkhöz, de az app használatához más adatokat is meg kell adni. És főleg ez az, ami gondot jelenthet: a szoftverben ugyanis a már használatban lévő közösségi oldalak fiókjaival (és az ott felgyűlt adatállománnyal) lehet csak regisztrálni. A The Verge újságírója viszont hibába ütközött, amikor megtagadta a személyes adatainak az átadását.

Az alkalmazás emellett a földrajzi helyzetére és a telefonszámára is kíváncsi volt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!