Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A USA Today című lap váratlan megkeresést kapott az FBI-tól: arra kérték őket, hogy adják ki néhány újságolvasójuk adatát, köztük például az IP-címüket.
Egy bűnügyi nyomozás miatt arra kérte a sokak által forgatott USA Today című amerikai lapot a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI), hogy adják ki néhány olvasójuk adatát – írta a BBC.
Az ügynökök egy interneten megjelent hír miatt fordultak a laphoz. Arra kérték a szerkesztőséget, hogy minden olyan olvasójukról, akik egy megadott időpontban rákattintottak a cikkre, közöljenek információkat. A kérés között szerepelt az IP-cím, és a telefonszám is.
Az ügynek egy februári cikkhez van köze, amelyben az amerikai hírportál halálesettel végződő lövöldözésről adott hírt. A cikk szerint az incidens következtében két FBI-ügynök is életet vesztette, de az nem világos, hogy a nyomozók pontosan mi okból akarták megismerni az olvasók adatát.
Az USA Today elutasította az FBI kérését, mondván, hogy az alkotmányellenes. A nyomozók azonban nem adták fel, és újabb megkeresést küldtek, immár hivatalos idézéssel. Ebben a lap tulajdonosát ismételten arra próbálták rávenni, hogy szolgáltassa ki a kért információkat. A BBC nemrég megjelent hírében viszont arról ír, hogy az FBI letett a különös kérésről, mivel a nyomozás során történt fejlemények miatt már nincs szüksége azokra.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.