szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Super Mariónál jóval fejlettebb szoftvereket is meg lehet kapni sokkal olcsóbban, de a nosztalgia nagy úr.

Első ránézésre talán különös, de ma már a videojátékok között is vannak olyanok, amelyek régiségnek, nagy klasszikusnak számítanak, így ezeknek ugyanúgy létezik gyűjtői piaca, mint a műalkotásoknak, autóknak vagy éppen ruházati ritkaságoknak. S az igazán értékesnek ítélt darabokért egyre csillagászatibb összegeket lehet elkérni, idén több vételi rekord is megdőlt.

Legutóbb egy 1985-ben napvilágot látott, a japán Nintendo legelső játékkonzoljára írt program állított be új csúcsot:

a bontatlan dobozú Super Mario Bros.-ért 2 millió dollárt adott a vevő

közölte a New York Times.

Az előző rekord alig egy hónapig élt, nemrég egy – már későbbi generációs konzolra készült – Super Mario 64 kelt el 1,56 millió dollárért egy árverésen. Áprilisban egy – szintén klasszikus – The Legend of Zelda ment el 870 ezerért, még tavaly novemberben pedig egy Super Mario Bros. 3-at vettek meg 156 ezerért. Azt megelőzően, júliusban szintén egy Super Mario Bros.-t 114 ezerért. Ezek mind rekordösszegek voltak a maguk idejében, ami jelzi, hogy a mai gazdag gyűjtők szívesen nyúlnak vissza saját gyermekkoruk nagy slágereihez.

A fentiekből is látszik, hogy a videojáték-vásárlás befektetésnek sem utolsó. Ezt ismerte fel a Rally nevű cég is, amely szoftverek mellett például képregényeket is felvásárol, de úgy, hogy azokban mások is részesedést vehetnek. Ha egy kívülálló meg akarja vásárolni az adott tárgyat, a vételárból a „részvényesek” is kapnak. Így kelt el a mostani rekorder Mario-játék is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!