szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az eddigi adatok szerint órák alatt kialakul a védettség a szertől.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Az állatkísérletek és a toxikológiai vizsgálatok után 2023 elején kezdődhetnek el a magyar koronavírus elleni gyógyszer klinikai tesztjei – mondta az InfoRádiónak az ELTE Természettudományi Karának dékánja, Kacskovics Imre immunológus.

„Sikerült olyan molekulákat azonosítanunk, amelyek újak, olyan értelemben, hogy szerintünk szabadalmaztathatóak, és ezekről a molekulákról, hatóanyagokról sikerült nyáron kimutatnunk, hogy megakadályozza a vírust abban, hogy megfertőzze a sejteket” – közölte Kacskovics. Azt is elárulta, hogy mindezt Jakab Ferenc virológus mutatta ki Pécsen. Most az állatkísérletek zajlanak, a toxikológiai vizsgálatra egy évet szánnak.

A gyógyszerről az immunológus azt mondta, hogy egy antitesthez hasonlít, megelőzésre is alkalmazható. Utóbbi azért fontos, mert akinél a védőoltás nem hatásos, azokat is meg lehet védeni a szerrel. A védelem nagyon hamar kialakul, 6-10 óra után, és 3-4 hónapig is kitarthat – mondta. Kacskovics szerint a gyógyszerük kiegészítő védekezési forma lehet a már létező védőoltások mellett a gyengébb immunrendszerűek számára.

(Címlapképünk illusztráció)

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!