szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Csökken az internetről illegálisan letöltött tartalmak mennyisége Horvátországban egy uniós felmérés szerint, amely arra is rámutatott, hogy a fiatalabb korosztály inkább a törvényes elérhető tartalmakat keresi – ismertette az al-Dzsazíra hírtelevízió balkáni irodája az Európai Unió Szellemi Tulajdon Hivatalának legfrissebb felmérését kedden.

Az Európai Unió Szellemi Tulajdon Hivatalának legfrissebb felmérése szerint – amelyet február 7. és 28. között, az uniós tagállamokban 22 021 résztvevő megkérdezésével végeztek – a 15 és 24 év közötti korosztály 56 százaléka az utóbbi egy évben egyáltalán nem keresett fel egyetlen kalózoldalt sem. Akik pedig ilyen oldalon jártak (28 százalék), azok leginkább filmeket, sorozatokat, zenéket, szoftvereket, játékokat és könyveket töltöttek le illegálisan.

A közvélemény-kutatás szerint Horvátországban a megkérdezettek 31 százaléka az utóbbi egy évben legalább egy alkalommal tudatosan vásárolt valamilyen hamis terméket, a leggyakrabban ruhaneműt, lábbelit, elektronikus berendezést vagy tisztálkodási eszközt.

Az Európai Unió területén végzett felmérés szerint a felmérésben részt vevő 15 és 24 év közöttiek 52 százaléka vallotta be, hogy az utóbbi egy évben az interneten keresztül legalább egy alkalommal vásárolt hamisított terméket véletlenül vagy szándékosan, míg a válaszadók 33 százaléka mondta azt, hogy illegális helyekről származó tartalmat szerzett be. A hamisított terméket vagy illegális tartalmat használók aránya Görögországban volt a legmagasabb (62 százalék), míg Csehországban a legalacsonyabb (24 százalék). A válaszadók 60 százaléka mondta azt, hogy kizárólag legális streaming- és játékszolgáltatókat használt az utóbbi 12 hónapban.

Megszűnik a csoport, amelyik feltörte a játékokat és ingyenesen letölthetővé tette őket

Vannak filmek, amiket képtelenek megunni az emberek. Ez a Fanimatrix című rajongói alkotásra hatványozottan igaz, a torrentezők ugyanis közel évtizede töltik vissza, hogy mások is megtekinthessék.

A felmérés szerint a legtöbben a legális szolgáltatások ára miatt fordulnak kalózoldalakhoz, illetve vásárolnak hamisított termékeket. A válaszadók szerint a leginkább a kibertér veszélyei, a csalások és adatlopások tartják vissza az embereket a kalózoldalak használatától.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!