szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Elon Musk egy újabb botrányt kapott a nyakába, sokba kerülő szerzői jogok és elpártoló hirdetők miatt is fájhat a feje.

Vasárnap leállt a Twitter automatikus copyright-ellenőrző rendszere, amelynek az lenne a feladata, hogy kiszűrje a jogvédett tartalmakat a felhasználók posztjaiból – derül ki a Forbes cikkéből. A hiba úgy lett nyilvános, hogy egy Twitter-felhasználó elkezdte kétperces darabokban felölteni a Halálos Iramban sorozat Tokiói hajsza című részét, és az 50 bejegyzéses posztfolyammal hamar virálissá vált a platformon.

Ha valaki jogvédett tartalmat kezd el feltölteni a nagy közösségi oldalak valamelyikére, azt általában elég hamar kiszűrik az erre létrehozott automatizmusok, és vagy már magát a feltöltést sem engedélyezik, vagy hamar eltávolítják a jogsértő posztot. Ebben az esetben azonban a Forbes szerint valószínűleg a rendszerbe manuálisan belenyúlva próbálták meg orvosolni a hibát,

ugyanis nemcsak a szerzői jog által védett tartalmak váltak elérhetetlenné, hanem az egész fiókot törölték.

Az sem tűnik megfelelő működésnek, hogy akik kedvelték az adott bejegyzéseket, azok a kedvelt bejegyzéseik listájából továbbra is megnézhették a filmrészleteket.

Egy másik profilról valaki stílszerűen az 1995-ös Adatrablók (Hackers) című filmet hasonló módon feltöltve tette próbára a Twitter szűrőjét, és ez a mozi is hosszan megnézhető maradt a platformon.

Mégis mi azzal a gond, amit Elon Musk két hete művel a Twitterrel?

Rövidebb idő alatt akarja saját elképzelései szerint átalakítani a Twittert Elon Musk, mint amennyi időn át elhúzta a közösségi platform felvásárlását. Probléma lehet, hogy néha mintha maga sem lenne biztos benne, mik a saját elképzelései.

A Twitter körül egyre sokasodnak a botrányok, amióta Elon Musk október végén felvásárolta a platformot. A multimilliárdos az érkezése után azonnal tömeges elbocsátásokba kezdett, a maradóknak pedig ultimátumot adott: vagy még többet dolgoznak, vagy felmondhatnak. Az alkalmazottak tömegesen választották az utóbbi opciót. Szintén nem tartozik a sikertörténetek közé a Twitter-felhasználók hitelességét jelölni hivatott kis kék pipák esete, amelyeket Musk pénzért megszerezhetővé tett, ezzel is kisebb káoszt rászabadítva a platformra.

Friss fejlemény, hogy bár Elon Musk három hete azt ígérte, hogy egy felfüggesztett fiókot sem állítanak vissza, amíg fel nem áll egy, a „nézőpontok széles körét felölelő” tartalomszabályozásért, moderációs elvekért felelős testület, hétvégén egy személyes szavaztatás után úgy döntött, Donald Trump volt amerikai elnök fiókját mégis reaktiváltatja.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!