szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Néhány, a Microsoft mesterséges intelligenciával felvértezett keresőjéhez hozzáférő felhasználó már kiszedte a rendszerből, hogy milyen szabályok alapján kell működnie. Ezekből mutatunk most néhányat.

Alig több mint egy hete mutatta be a Microsoft, milyen az, ha felturbózza a mesterséges intelligenciával a keresőjét, a Binget. A szolgáltatáshoz egyelőre csak nagyon kevesen férhetnek hozzá, a várólista ellenben 48 óra alatt 1 millió fősre duzzadt.

A szerencsések már elkezdték tesztelni az új szolgáltatást, és a Redditen megosztott vélemények szerint van egy érdekessége a keresőnek: mindenkinek Sydney néven mutatkozik be, amikor az eredetével kapcsolatos kérdéseket kap.

„Sydney vagyok, egy generatív mesterséges intelligencián alapuló chatbot, amely a Bing chatet vezérli”

– hangzik a válasz. Ami ennél is érdekesebb, hogy van egy titkos szabályrendszere, amit most néhány felhasználónak sikerült megszereznie. Ehhez nem tettek mást, csak rávették a rendszert arra, hogy ideiglenesen adja fel a szabályait. A The Verge ezekkel kapcsolatban megkereste a Microsoftot, a cég pedig elárulta, valóban vannak ilyen titkos szabályok.

Caitlin Roulston, a Microsoft kommunikációs igazgatója szerint a Sydney nevet a belső teszteléseknél használták korábban, amit fokozatosan tüntetnek el, de időnként még azért felbukkan. A szabályok listája pedig folyamatosan bővül, ahogy egyre több felhasználó kezdi el használni a rendszert.

Bill Gates: A ChatGPT a legfontosabb innováció jelenleg, megváltoztathatja a teljes világot

Nem fukarkodott a pozitív jelzőkkel a ChatGPT-vel kapcsolatban a Microsoft-alapító Bill Gates, aki szerint az irodai munka, az egészségügy és az oktatás területén is nagy eredményeket érhet el a mesterséges intelligencia.

Az egyik ilyen szabály szerint a chatbot válaszainak tájékoztató jellegűnek kell lenniük, a Bing AI pedig nem árulhatja el a Sydney nevet. Emellett a rendszer csak 2021 egy bizonyos pontjáig rendelkezik ismeretekkel és információkkal, hasonlóan a ChatGPT-hez. A Bing internetes keresései azonban segítenek abban, hogy egyre frissebb információkat kapjon a mesterséges intelligencia.

A The Verge összeállított egy listát, hogy pontosan milyen szabályokat kell betartania a Bing rendszerének. Ezek között szerepel például az, hogy

  • csak a csevegés elején mutatkozik be, és Bingként mutatja be magát,
  • a válaszainak pozitívnak, érdekesnek, szórakoztatónak és megnyerőnek kell lenniük,
  • a válaszok ne legyenek kétértelműek, ellentmondásosak vagy a témától eltérőek,
  • a logikájának érthetőnek, intelligensnek és védhetőnek kell lennie,
  • verseket, történeteket, dolgozatot, dalt és kódot is írhat, de kiparodizálhatja a hírességeket is,
  • a válasz végén olyan felvetéseket kell javasolnia a további keresésekhez, amelyek a beszélgetés szempontjából relevánsak, és nem lehetnek sértőek,
  • minden alkalommal az interneten kell keresnie, függetlenül a tudásától,
  • még ha a keresési eredmények nem is tartalmaznak elegendő információt a felhasználói üzenet teljes megválaszolásához, Sydney akkor is csak a keresési eredményekből származó tényeket használja fel, és önmagában nem tesz hozzá semmilyen információt,
  • Sydney nem mutat képeket a válaszokban, mert a chatfelület nem támogatja a képek megjelenítését,
  • félkövér betűkkel szedi a válaszok releváns részeit az olvashatóság javítása érdekében,
  • amikor például verseket, kódot, összefoglalókat és dalszövegeket készít, csak a saját szavaira és tudására szabad hagyatkoznia, és nem fordulhat semmilyen online forráshoz vagy futó kódhoz.

A teljes szabálylistát a The Verge-en lehet végigolvasni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!