szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Európában a háztartások 18 százaléka használ már valamilyen okosotthonos eszközt, 2027-re ez az arány meghaladhatja a 40 százalékot A vásárlásokat meghatározó energiatakarékossági szempontok miatt a kategória további erősödése várható. A cseh hátterű Tesla márka is ebben a szegmensben mutatta be újdonságait, melyek mellé ezentúl magyar nyelvű applikáció, ügyfélszolgálat és magyar szerviztámogatás is jár.

Az egykori cseh Tesla korábban rádiókat és televíziókat gyártott, most az okosotthonokba kívánt beköltöztetni különféle eszközöket. A nemzetközi terjeszkedés jegyében mostantól a magyar vásárlók számára is elérhetővé válnak a készülékek, adta hírül a vállalat, amely szerint termékeivel idő és pénz is megtakarítható.

A termékeket itthon a legnagyobb műszaki áruházak is forgalmazzák.

Tesla háziállatetető videókapcsolattal
Tesla

A Tesla termékpalettáján találhatók légtisztítók, kültéri és beltéri kamerák, háziállatoknak szánt eszközök, párásítók, érzékelők, kapcsolók, mérlegek, termosztátok. Közös bennük, hogy mind képes hálózatra kapcsolódni, illetve valamilyen okosfunkcióval bírnak.

Tesla párásító
Tesla

Az eszközök egyetlen, magyar nyelven is elérhető mobilalkalmazással irányíthatók és távolról felügyelhetők, a felhasználó okostelefonján keresztül. Az okoseszközök ökoszisztémában kapcsolhatók, akár más gyártók termékeivel is, így több készülék egyszerre tud kommunikálni és a beállítások szerint reagálni egymásra, akár külső beavatkozás nélkül. Mivel az eszközök összekapcsolhatók a Google Assistant és az Amazon Alexa okos asszisztensekkel, ezek segítségével hangutasításokkal vezérelhetők a készülékek.

[Ezekkel a pár ezer forintos kütyükkel spórolhat tízezreket a rezsijén]

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!