Nem kell hozzá szaki, hamarosan házilag is javíthatjuk a meghibásodott Logitech egereket

Együttműködési megállapodást kötött a Logitech és az iFixittel, aminek egyaránt örülhetnek a felhasználók és a környezet is: nyártól minden adott lesz bizonyos vezeték nélküli egerek házilagos javításához, a pótalkatrészektől a javításhoz szükséges eszközökön át a javítási útmutatókig.

  • hvg.hu hvg.hu
Nem kell hozzá szaki, hamarosan házilag is javíthatjuk a meghibásodott Logitech egereket

Gyakran fordul elő a számítástechnikában (is), hogy egy meghibásodó – ám elméletben még javítható – eszköz végül hulladékként végzi, mert nem lehet cserealkatrészt beszerezni hozzá, vagy nem elérhető semmilyen javítási útmutató. Még jellemzőbb, hogy valamit nem lehet súlyos rongálás nélkül felnyitni, onnantól pedig meg is pecsételődik a sorsa.

Ezen a területen hoz változást a perifériáiról ismert Logitech, ami a házilagos javításra specializálódott iFixittel fogott össze a (jó) ügy érdekében. Ennek keretein belül pedig több vezeték nélküli egér garancián túli, házilagos javítása is egyszerűbbé válik a jövőben: pótalkatrészek, akkumulátorok és javítási leírások is elérhetőek lesznek bizonyos termékek esetében.

A Logitech termékeinek javításaihoz szükséges cserealkatrészek és eszközök az iFixit dedikált oldalán keresztül lesznek elérhetőek és megvásárolhatóak.

Nyártól várhatóan a Logitech MX Master és MX Anywhere egereit lehet majd ily módon javítani – ezek lesznek az első ilyen termékek, az alkatrészárak azonban egyelőre még nem ismertek.

A gyártók már engedik, de van-e értelme otthon javítani a telefonunkat? Mi van, ha mellényúlunk?

Egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy szélesebb tömegek számára elérhetővé váljon az okosmobilok otthoni reparálása. Ám kérdéses ennek az értelme, ha csak a kockázatot viszi haza a vásárló, miközben pénzben mérve közel ugyanott van, mintha szakszervizbe vinné a készülékét.

Az iFixit korábban olyan gyártókkal indított már hasonló programot, mint a Google, a Samsung vagy a Valve.

A lépés mindenképp örvendetes, mert a pénztárcánk mellett még a környezetet is kímélhetjük az e-hulladéktól. Remélhetőleg a jövőben ez más gyártóknál és termékeknél is általános gyakorlattá válik.

Ha azonban végleg menthetetlenné vált valamilyen elektronikai eszközünk, semmiképpen ne dobjuk a kommunális hulladékok közé, hanem tájékozódjunk arról, hogy hol lehet azt biztonságosan leadni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.