szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Drónról szórják a vizekbe Kaliforniában azt a speciális baktériumot, ami csak a szúnyoglárvákra veszélyes.

Egyre nagyobb gondot jelentenek a szúnyogok Kaliforniában, és most új módon igyekeznek kezelni ezt a problémát: drónokat vetnek be a vérszívók ellen. Az AP híradása szerint a drónokkal a parkokban, nagy tavakban és mocsarakban igyekeznek elejét venni a szúnyogok szaporodásának. Mivel a tavaszi időszak rendkívül csapadékos volt, ezért a vérszívók számára ideális a környezet a szaporodáshoz. A szerkezetek segítségével baktériummal teli pelletet szórnak szét a vizeknél.

Kiet Nguyen ökológus szerint a hagyományos irtási módszerek igen körülményesek, hiszen vagy egy hatalmas permetezőt kell az embernek a hátára vennie, vagy teherautókról, repülőgépekről kell megszórni a szúnyogokat. A drónokat azonban olyan helyeken is be tudják vetni, ami nehezen megközelíthető, ráadásul hatékonyabban is dolgoznak.

Nguyen szerint míg egy ember egy óra alatt egy 0,4 hektáros területet tud lepermetezni, addig ezt a munkát a drón kevesebb mint 2 perc alatt elvégzi. John Savage drónpilóta szerint emellett az sem elhanyagolható tény, hogy a drón kevésbé zavarja a vadvilágot.

A kiszórt baktérium más élőlényre nem veszélyes, csak a szúnyogra. Miután a lárva elfogyasztja azt, a baktérium bekerül a bélrendszerébe, ahol aztán meggátolja, hogy tovább növekedjen.

Orange County Mosquito and Vector Control District

A nyugat-nílusi vírus továbbra is a leggyakoribb és legsúlyosabb, szúnyogok által terjesztett betegség Kaliforniában. A beszámoló szerint 2003 óta több mint 300 emberéletet követelt.

A szakemberek úgy vélik, a drónok használata jelentős előrelépést jelent a szúnyogirtás terén, mivel a vírus az idei évben még nem okozott megbetegedést.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!