szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Új fegyvert vet be a csalók ellen egyik legnépszerűbb videójátékhoz, a Call of Dutyhoz kapcsolódó fejlesztőcsapat. Mostani trükkjük mulatságos módon fogja trollkodni azokat, akik nem akarnak becsületesen játszani.

Van a világnak egy picike szeglete, ahol viszonylag könnyen lebuknak a csalók. A Call of Duty videójátékról van szó, ahol már 2021-ben bevezettek egy úgynevezett anti-cheat (csalás ellenes) kernel-szinten futó rendszert, a Ricochet-et. A megoldás mögött az Activision csalásellenes megoldásokra utazó csapata, a Team Ricochet áll. A céljuk, hogy útját állják a folyamatosan fejlődő csalószoftvereknek. Volt már olyan programjuk, amely „elkapta” a csalók fegyvereit, láthatatlanná tette a legális játékosokat. Most egy újabb, igazán vicces trükkel rukkoltak ki: a hallucinációkkal.

A Ricochet csapat a napokban osztott meg a Call of Duty hivatalos weboldalán egy bejegyzést, amelyben bemutatták az új taktikát, a hallucinációkat. Olyan csalikaraktereket helyeznek el a Call of Duty: Modern Warfare 2 és Warzone 2.0 játékban, akik valódi játékosoknak tűnnek, de csak a csalók látják ezeket.

„Ezeket a hamis karaktereket a törvényes játékosok nem észlelhetik, és nem befolyásolhatják a legitim játékos célját, tovább jutását, a meccs végi statisztikáit vagy az általános játékélményt, viszont különféle módon megzavarják a csalókat" – állítja a Team Ricochet, hozzátéve, hogy a hallucinációk bevethetők az ellenőrzött csalók átverésére vagy titokban, a gyanús játékosok észlelésére.

A képen egy valódi játékos és egy hallucináció látható. Nem könnyű eldönteni, melyik az igazi
Activision

A hallucinációk is ugyanazokat az információkat generálják, amelyekhez a csalók gyakran hozzáférnek, és egyedi adatokat tárnak fel, hogy legitim játékosnak tűnjenek. Ezek a hamisítványok elrejthetők és bárhol elhelyezhetők a csalóhoz képest, vagyis ha a csapat csalásra gyanakszik, hallucinációt helyezhet el bárki közelében. Mivel nincs igazán észrevehető különbség a valódi és a hamis karakterek között, sőt, a hallucináció egy olyan játékos mozdulatait utánozza, aki ténylegesen részt vesz a küzdelemben, szinte lehetetlen lesz megmondani, hogy van-e hallucináció (és mikor). Ha pedig a csaló bármilyen módon kapcsolatba lép ezzel a karakterrel, máris lebukott, aminek akár kitiltás is lehet a vége.

A Ricochet-csapat – írja a Katoku – eközben leállítja a futóhomok (Quicksand) nevű csalásellenes taktikát, amely ugyan lefagyasztotta vagy lelassította a csalók játékbeli mozgási sebességét, viszont túlságosan befolyásolta a legális játékosok élményét.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!