Ezért indult el egy olyan irányba a holland Solar Duck a tengerek irányába. Az olyan területeken, mint a Karib-térség, Japán, Dél-Korea vagy Omán nagyon sokat süt a Nap, a szél viszont alig fúj. Éppen ezért itt komoly potenciál van abban, hogy a tengerek felszínére telepítsék a naperőműveket, melyek segíthet csökkenteni az országok gázfüggőségét és szén-dioxid-kibocsátását.
Soha nem volt még olyan hatékony egyetlen teljesen átlátszó, vagy legalább félig átlátszó napelem sem, mint amit dél-korai mérnökök most kifejlesztettek.
A Solar Duck 5 MW-os projektje nagyjából 8,4 millió euróba, mintegy 3,3 milliárd forintba kerül.
Az építkezés megkezdése előtt a projekt megvalósítására létrehozott konzorcium, a Nautical SUNRISE kiterjedt vizsgálatot folytat. Ebben szerepel az is, hogy mennyire stabil és megbízható egy ilyen farm, illetve, hogy milyen lehetőségek vannak a későbbi bővítésre. Ha a számok jó eredményt mutatnak, később egy gigawatt-léptékű erőmű építése sem kizárt.
Arról nem adtak hírt, hogy mikor kezdheti meg a termelést az erőmű.
Hogyan indult az iráni nukleáris program? Hogy vélekedtek az ország legfőbb vallási vezetői az atombombáról? És legfőképpen, milyen valós kockázata lehet egy iráni atomfegyvernek?