Titkos sztorik kerültek az Instagramba

Több új funkciót is kap az Instagram történetek (stories) funkciója. Lesz például arra lehetőség, hogy egy-egy rejtett sztorit csak az láthasson, aki előbb üzenetet küld.

  • hvg.hu hvg.hu
Titkos sztorik kerültek az Instagramba

A „reveal”, avagy a feltárás nevet kapta az Instagram egyik új funkciója. Ez egyfajta rejtett történet, melyet a követők csakis akkor láthatnak, ha a homályosított tartalmon kiválasztják a privát üzenet küldése lehetőséget – és ténylegesen el is küldenek valamit.

Ilyen rejtett történetet ugyanúgy lehet létrehozni, mint hagyományosat, csak a folyamat során ki kell választani a „reveal” opciót. Ezután még egy szöveget is meg kell adni, hogy miről szól a rejtett történet – és már lehet is posztolni. Fontos, hogy nem kell minden egyes beérkező üzenetet jóváhagyni, az üzenet elküldésével a követők azonnal látják a történetet.

Balra a rejtett állapot, jobbra az üzenettel felfedett
Instagram

„Add Yours Music” (add hozzá a zenédet) néven egy új matrica is érkezett, mellyel a felhasználók megoszthatnak egy zeneszámot a követőikkel, miközben őket is arra sarkallják, hogy osszák meg a saját hangulatukat idéző zenét.

A zenés matrica működés közben: mindenki gördítheti tovább a saját hangulatát idéző számmal
Instagram

Új keretek (frames) is jöttek, melyekkel a fotókat virtuális polaroid fotókká lehet alakítani. Az első, rejtett történetekhez hasonlóan itt is homályosítva jelennek meg a képek, ám ezúttal meg kell rázni a telefont ahhoz, hogy tisztán láthatóvá váljon. (Ha valaki a tömött 9-es buszon nem szeretné rázogatni a telefonját, egy gombot is megnyomhat.)

Ideális lehet a régi emlékek megosztására
Instagram

Ezek mellett lehetőség nyílik egy képről vagy videóról kiemelt objektum matricaként való felhasználására is. Az Instagram már megkezdte az újdonságok bevezetését, rövidesen mindenkinél megjelennek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.