Akkora bukás az okostelefonok leváltását ígérő kütyü, hogy állítólag egy nap alatt már többen küldik vissza, mint ahány újat vesznek
Belsős információk alapján elég nagy a baj a Humane-nél, ugyanis már több mint 1 millió dollár értékben küldték vissza az Ai Pin kütyüt a vásárlók. Ráadásul ez csak az egyik gond a sok közül.
HVG
Nagy reményekkel indult, de egyre inkább a reménytelenség felé menetel a Humane, melynek első terméke, az okostelefonok leváltásának ígéretével indított Ai Pin kudarcnak tűnik. Méghozzá súlyosnak.
A kütyüt még áprilisban dobták piacra, és a kritikusok finoman fogalmazva sem voltak elragadtatva tőle – most viszont úgy tűnik, a felhasználók sem. A The Verge ugyanis arról ír belsős értékesítési adatok nyomán, hogy az Ai Pinből május és augusztus között többet küldtek vissza a cégnek a vásárlók, mint amennyit a Humane-nél értékesíteni tudtak.
Egyik belsős forrására támaszkodva a portál azt is megírta, hogy júniusig mindössze 8000 darab Ai Pin volt, melyet nem küldtek vissza a vásárlók. Augusztusra ez a szám 7000-re esett. Ez nem annyira acélos, legalábbis annak fényében, hogy az első évben 100 000 darabot akartak értékesíteni.
Azt kéri a felhasználóktól a Humane, hogy hagyjanak fel az egyik töltőtok használatával, ugyanis tűzveszélyt hordozhat magában – pontosabban, az abban lévő hibás akkumulátor lobbanhat lángra.
A The Verge arról ír a birtokába került információk nyomán, hogy a mesterséges intelligencia köré épített eszközből, valamint az egyéb kiegészítőkből származó bevételek eddig összesen 9 millió dollárra rúgtak a Humane-nál. Ugyanakkor körülbelül 1000 rendelést még a kiszállítás előtt töröltek a vásárlók, és a visszaküldött termékek értéke is több mint 1 millió dollár.
Zoz Cuccias, a Humane szóvivője ugyanakkor állítja: a The Verge által feltárt számok pontatlanok, a pénzügyi adatok is – ám más, ezeket cáfoló adatokat nem közölt.
Az már tényleg csak a hab a tortán, hogy a jelek szerint a visszaküldött kütyükkel sem tud mit kezdeni a Humane: egyszerűen e-hulladékként végzik. Pedig az újrahasznosításukkal legalább menteni lehetne a helyzetet, például nyomott áron újraértékesítve. Az elmúlt hónapokban ráadásul több fontos ember is távozott a cég fedélzetéről.
A The New York Times júniusban arról írt: a cég iránt a HP érdeklődik, míg a The Information nemrégiben arról cikkezett, hogy a Humane a jelenlegi befektetőivel folytat tárgyalásokat némi extra pénz reményében, melyet aztán a későbbiekben részvénnyé alakítanának.
A Rabbit tagadja, hogy csupán egy külső kiegészítőre telepített androidos alkalmazás lenne az R1 nevű eszközük – pedig egy lap megkapta a telepítőt, és képes volt használni a rendszert egy mezei androidos okostelefonon is.
Mindent összevetve, nem úgy tűnik, hogy a Humane Ai Pin akár csak a közelébe került volna annak, amit a cég alapítói vártak tőle. Hogy mi lesz a sorsa, az jelenleg elég bizonytalannak tűnik, de a korábbi, jelentős befektetések miatt az nem tűnik valószínűnek, hogy rövidtávon csődbe mennének. Inkább elképzelhető, hogy egy nagy cég felvásárolja őket – a kérdés, ki lesz az, és mennyire nyomott áron ütik majd nyélbe az üzletet. Legutóbb még 351 milliárd dollárról szólt a fáma, az viszont elég valószerűtlennek tűnik, hogy ennyiért bárki lecsapna rá.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.