Leváltani az okostelefonokat? Úgy tűnik, máris új tulajdonost keres az új kütyü mögött álló startup
Akár 351 milliárd dollárt is elkérne a tulajdonos a Humane nevű cégért, melynek első terméke finoman fogalmazva sem nyűgözte le a kritikusokat. Lehet, hogy tiszavirág-életű lesz a volt Apple-alkalmazottak által alapított startup?
hvg.hu
Érdekes információ látott napvilágot: állítólag máris vevőt keres a Humane, a cég, ami – némi késéssel – alig egy hónapja dobta piacra a mesterségesintelligencia-alapú hordozható eszközét, az Ai Pint.
No nem az eszköz vásárlóit keresik (bár bizonyára őket is), hanem azokat, akik a céget vinnék. A Bloomberg értesülései szerint ugyanis a startup eladósorban lehet, és 750 millió, valamint 1 milliárd dollár közötti összegért kereshet új tulajdonost. Ez egy körülbelül 267 és 351 milliárd forint közötti összeg.
Bármelyik pillanatban revolúcióba fordulhat az elmúlt években megfigyelhető lassú evolúció. A mesterséges intelligencia (MI) akár el is törölheti az okostelefonokat, de a konzervatív jóslatok szerint is észrevehetően megváltoztatja azokat.
Egyelőre lasszóval kell fogni a pozitív kritikákat az eszközről, ami ráadásul még igen drága is: a 700 dolláros ára már önmagában magasnak mondható, de az, hogy a működéséhez még egy dedikált, havi 24 dollárba kerülő mobilelőfizetés is szükséges, bizonyára nem teszi népszerűbbé.
Viszonyításképp: Amerikában jelenleg 700 dollárért lehet elhozni az iPhone 14-et (a 128 GB-os variánst), ami egy lényegesen sokoldalúbb eszköz. Ráadásul csak telepíteni kell rá a ChatGPT appot, ami épp a napokban kapott egy sor hasznos beszédfunkciót – ráadásul pillanatok alatt tud válaszolni a chatbot, nem úgy, mint az Ai Pin, amire gyakori panasz a lassúsága.
Ígéretesnek tűnt a Humane cég Ai PIN nevű, mesterségesintelligencia-alapú viselhető (ruhára rögzíthető) eszköze, melynek fejlesztői az okostelefonok leváltását is emlegetik. Na ez az, amitől, úgy tűnik, egyelőre nem kell tartani.
Jelenleg annyi biztos, hogy a Humane nem vett túl jó rajtot, bár a pontos eladási számokról nem találtunk információkat. A szaksajtó véleménye azonban bizonyára nem segítette az eladásokat.
Pár hónap, és kiderül, van-e jövője a terméknek, valamint a cégnek, úgy általában.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.