Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Idén másodjára is halasztja az Artemis-programot a NASA, mert még dolgozniuk kell az Orion űrkapszula hőpajzsát érintő problémán.
A NASA (és a SpaceX) már javában készül arra, hogy több mint 50 évvel az Apollo-program után újból ember léphessen a Hold felszínére. Az eredeti tervek szerint már 2024 novemberében útnak indult volna az Artemis–3-küldetés, amivel leszálltak volna az űrhajósok a Holdon (azt követően, hogy az Artemis–2-vel tettek egy kört körülötte korábban).
A projekt azonban több alkalommal csúszott, legutóbb egy januári közleményben jelentettek be halasztást. A 2024-es évre ugyanakkor jutott egy második csúsztatás is, amit csütörtökön jelentett be a NASA. Ennek értelmében
A NASA javában dolgozik az ember nélküli Artemis–1-küldetés során felfedezett, az Orion űrkapszulát érintő hőpajzsprobléma megoldásán. Az űrhajósokat és a szerkezetet a légkörbe belépés során a több ezer Celsius-fokos hőtől megvédő hőpajzs ugyanis jobban elszenesedett, mint várták – és le is vált belőle valamennyi.
Bill Nelson, a NASA igazgatója is azt hangsúlyozta, hogy az Artemis 2-nél ennek már jól kell működnie, és meg kell bizonyosodjanak arról, hogy az Orion űrkapszula biztonsággal visszahozza az asztronautákat a Földre.
Az amerikai űrügynökségnek még bőven van teendője, és ezek többsége a biztonsággal van összefüggésben. Eközben – mint a Gizmodo is megjegyzi – Kína is azt tervezi, hogy embert juttat a Holdra, így a NASA-n extra nyomás van, és formálódik az újabb űrverseny.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.