Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A DSKY Moonwatch nemcsak nevében, kinézetében is pontosan olyan, mint az Apollo-program űrhajóin használt számítógép beviteli eszköze.
A történelem egyik legsikeresebb űrbéli küldetése volt a NASA által levezényelt Apollo-program. Az 1961 és 1972 között futó programnak köszönhetően léphetett először az ember a Hold felszínére, ami azóta is a tudomány és a technológia egyik nagy mérföldkövének számít. Az Apollo-program emléke előtt most egy brit óragyártó tiszteleg – írja a PC Gamer.
Ismert, hogy a küldetésre induló űrhajók fedélzetén, a parancsnoki modulban és a holdkompban is volt egy-egy speciális számítógép. Ez volt az Apollo Guidance Computer (AGC), amit 1966-tól kezdve használtak az űrhajósok. Ehhez társult egy modul, a DSKY, ami egy billentyűzettel és kijelzővel ellátott beviteli eszköz volt. Ez az, amit a brit startup cég, az Apollo Instruments miniatürizált, majd karórát készített belőle.
A DSKY Moonwatch amellett, hogy mutatja az időt, számológépként is funkcionál, de GPS-ként is lehet használni. Az akkumulátora a gyártó szerint 24 órára elegendő áramot tud tárolni, feltölteni pedig USB-C-n keresztül lehet. A cég azt ígéri, szoftverfrissítéseken keresztül további funkciókkal bővülhet a jövőben az óra.
Az eszköz egyébként nem olcsó: 659 angol font, ami nagyjából 321 ezer forintot jelent.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.