75 000 zenét törölt a netről a Sony, mert nem Harry Styles vagy Beyoncé énekelt bennük, hanem a mesterséges intelligencia
Egyre komolyabb problémát jelent a mesterséges intelligencia a zeneiparban (is), valósággal elárasztják a netet az ezzel generált zeneszámok.
HVG
Komoly harcot vív a Sony a mesterségesintelligencia-alapú eszközökkel generált deepfake zenékkel szemben. A világ egyik legnagyobb lemezkiadója közölte: már több mint 75 000 olyan zeneszámot törölt az online platformokról, ami a hozzá tartozó zenészeket imitálta. Ezeknek semmi közük nem volt például Beyoncéhoz vagy Harry Styles-hoz; az MI műve az egész.
A Sony szerint a deepfake dalok terjedése közvetlen anyagi károkat okoz az előadóknak. Mint a Gizmodo megjegyzi: szemben a hagyományos, szöveggeneráló modellekkel, melyek még mindig sok hibát vétenek, a kép- és hanggeneráló MI-modellek jellemzően nem igényelnek olyan pontosságot. Már most is sokan úgy vélik, hogy az ilyen mesterséges intelligenciák segíteni fognak a különböző tartalmak készítésében – zenei és filmes fronton egyaránt, leginkább költséghatékonysági okokból. Ez azonban a minőségen is éreztetheti a hatását.
Döbbenetes eredményre jutott egy friss kutatás: az emberek csupán 0,1 százaléka tudja megállapítani egy képről vagy videóról, hogy az valódi, vagy a mesterséges intelligenciával generált deepfake.
Néhány művész már aláírt olyan szerződést, mellyel lehetővé válik a képmásuk MI-vel történő felhasználása (legálisan), de egyelőre ez ritka. A Sony szerint ráadásul a törölt több mint 75 000 deepfake zeneszám csak a jéghegy csúcsa lehet, ennél sokkal több lehet a weben.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.