Fontos újítást tesztel az OpenAI, könnyebb lesz majd felismerni, mi nem valódi
Vízjelekkel segítheti a jövőben a mesterséges intelligenciával generált képek felismerését az OpenAI. Érdekes azonban, hogy a jelek szerint a fizetős felhasználók megússzák ezt.
Ez pedig már mindenhol ott van: sokan cserélték le a profilképüket ilyen stílusúra, de ikonikus képeket, jeleneteket is átalakítanak. Sőt, már a Fehér Ház hivatalos Facebook-oldalán is van olyan poszt, melynek fotóján Studio Ghibli-stílusban látható Donald Trump elnök, valamint JD Vance alelnök. A Studio Ghibli egyik fő alapítója, Mijazaki Hajao valószínűleg nem örül a dolognak túlzottan, főleg, hogy néhány évvel ezelőtt kifejtette, mennyire negatívan tekint a mesterséges intelligenciára.
Hamarosan azonban, ha nem egyértelmű, könnyebb lehet majd kiszűrni, melyik képet készítette a japán stúdió, és melyik a ChatGPT műve. A Bleeping Computer ugyanis egy MI-kutató X-bejegyzése nyomán arról ír, az OpenAI a jelek szerint teszteli a generált képek „vízjelezését”, azaz megjelölését. Ezt a portál saját forrásai is megerősítették, és bár a részletek még nem ismertek, de valószínűleg valamilyen felirat jelenhet meg a képeken, jelölve, hogy azt az MI/az OpenAI eszköze generálta.
Már érthető, miért vannak túlterhelve az OpenAI szerverei: egy hét alatt több százmillió képet generáltak a ChatGPT újdonságával.
Érdekesség, hogy úgy tűnik, csak az ingyenes felhasználókat fogja érinteni a dolog, az előfizetők vízjel nélkül készíttethetnek fotókat a későbbiekben is.
A dolog egyelőre egy zárt körű tesztnek tűnik, így még nem tudni, hogy az OpenAI milyen irányba mozdul el az új képességgel – ami természetesen a Studio Ghibli-stílusú fotók mellett más képeknél is nagyban segítené a valós és az MI-generált tartalmak megkülönböztetését, ez ugyanis egyre nagyobb problémát jelent a közösségi médiában is.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?