szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Egyszerre tűnik hasznosnak és ijesztőnek az OpenAI vezérének víziója arról, hogy milyen irányba kellene fejleszteni a ChatGPT-t.

Sokan tartanak a mesterséges intelligenciától, valamint az ezzel hajtott jövőbeni technológiáktól – az adatvédelem kérdéskörétől az öntudatra ébredésig, noha a technológiai sajátosságai miatt eleve nem lenne képes ilyesmire. Skynet tehát nem lesz belőle.

Ami viszont a személyes adatokat illeti, Sam Altman, a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója egy kockázatitőke-vállalat által szervezett rendezvényen megosztott pár elgondolkodtató részletet a ChatGPT-t érintő jövőbeni terveikről.

Amikor az egyik résztvevő arról kérdezte, hogyan tennék személyre szabottabbá a chatbotot, Altman úgy felelt: azt szeretné, ha a (technológia mögötti) modell idővel mindent dokumentálna, és mindenre emlékezne a felhasználó életében.

Az ideális modell szavai szerint „egy nagyon kisméretű érvelő modell több trillió tokennyi kontextussal”, amibe az egész életet bele lehet helyezni.

Magyar Jarvis készül, hogy mindenkinek kézre álljon a ChatGPT

Személyi asszisztenst fejlesztenek magyar startuperek a mesterséges intelligencia (MI) nyelvi modelljeinek felhasználásával.

„Minden beszélgetés, amit valaha folytatott, minden könyv, amit olvasott, minden e-mail, amit valaha megnyitott, minden, amit valaha látott, benne van, ráadásul összekapcsolva a más forrásból származó adataival. Az élete pedig folyamatosan bővíti a kontextust” – magyarázza a dolgot Altman.

A beszélgetésről tudósító TechCrunch szerint Altmannak lehet némi „adatvezérelt” oka arra, hogy úgy lássa, ez a ChatGPT „természetes jövője”. A cégvezér egyébként arról is beszélt, hogy a felsőoktatásban tanuló fiatalok „operációs rendszerként” használják a ChatGPT-t: fájlokat töltenek fel, adatforrásokat kapcsolnak hozzá, majd „komplex promptokkal” elemzik ezeket.

Arra is kitért egy „durva leegyszerűsítéssel” élve, hogy az idősebbek a Google helyettesítésére használják a chatbotot, míg a 20-as, 30-as éveikben járók már egyfajta életvezetési tanácsadóként kezelik a ChatGPT-t.

A TechCrunch azonban felveti: az elég ijesztőnek tűnik a dologban, hogy ezzel egy technológiai óriáscég mindent tudna az ember életéről, már csak azért is, mert az ilyen vállalatok nem mindig bánnak a legjobban a felhasználói adatokkal.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!